1 مرداد 1393

مفیدی: اين خانه را ويران نكنيد

1 مرداد 1393

روزنامه اعتماد- بدرالسادات مفیدی

به نظر مي‌رسد كه صحبت اخير جناب آشنا بسيار غيركارشناسانه باشد. اگر ايشان مشاور رييس‌جمهور هستند بايد به وعده‌هايي كه خود آقاي روحاني براي بازگشايي انجمن صنفي روزنامه‌نگاران داده‌اند، عمل كنند. اگر تا امروز مساله انجمن را پيگيري مي‌كردند حتما به جواب‌هاي بهتري رسيده بوديم و تا امروز روزنامه‌نگاران با اين وضع سخت كار نمي‌كردند. به اين دليل مي‌گويم اين صحبت‌ها غيركارشناسي است كه اصلا مساله انجمن صنفي چيزي نيست كه توسط معاونت مطبوعاتي پيگيري شود و آنها بخواهند يك انجمن تازه را براي روزنامه‌نگاران فراهم كنند.

انجمن صنفي روزنامه‌نگاران يك انجمن كارگري است كه بايد توسط اعضاي خودش درباره آينده‌اش اظهارنظر شود. در واقع اگر قرار است كه يك انجمن تازه هم راه‌اندازي شود بايد اين كار از سمت وزارت كار پيگيري شود نه معاونت مطبوعاتي. زيرا معاونت مطبوعاتي اصلا درباره تشكل‌هاي صنفي اختياري ندارد. نكته مهم و اساسي اين است كه تا امروز انجمن صنفي روزنامه‌نگاران هيچ‌گونه حكم قضايي مبني بر انحلال ندارد.

ساختمان هم در شرايط خاصي براي تدابير پيشگيرانه پلمب شد و هيچگاه گفشته نشد كه حق فعاليت وجود ندارد. اعضاي اين انجمن افراد باتجربه‌يي هستند كه مي‌توانند كمك زيادي به اين صنف داشته باشند. نكته مهم اين است كه انجمن صنفي روزنامه‌نگاران به عنوان يك نهاد كارگري در ILO و IFJ و هم در دپارتماني در سازمان ملل ثبت شده است ديگر چه لزومي دارد كه دوباره يك انجمن از ابتدا آغاز به كار كند؟ اما واقعا اگر مشكل اصلي مسوولان اعضاي فعلي هيات‌مديره است ما حاضريم كه همه كنار برويم تا با راي تمام روزنامه‌نگاران اعضاي تازه سركار بيايند تا اين‌گونه تمام اين خانه ويران نشود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)