27 تیر 1393

کمپین ترک اعتیاد به فیس‌بوک در ۹۹ روز

27 تیر 1393

یک شرکت تبلیغاتی پیکار تازه‌ای را برای افرادی که دوست دارند کمتر از فیس‌بوک استفاده کنند، اما اراده لازم را ندارند، راه‌اندازی کرده است.

به گزارش تک تایمز، در این پیکار تبلیغاتی کاربران تشویق می شوند تا به مدت ۹۹ روز یا سه ماه از شبکه اجتماعی فیس بوک استفاده نکنند. شعار انتخاب شده برای این پیکار تبلیغاتی ۹۹ روز آزادی است.

این ابتکار عمل از سوی موسسه هلندی Just و در واکنش به بررسی مخفیانه و بدون اجازه پست‌های صدها هزار نفر از کاربران فیس بوک توسط مدیران این شرکت به منظور پی بردن به عادات و روحیات آنها صورت گرفته است. به تازگی مشخص شده که این تحقیق به سفارش وزارت دفاع آمریکا و با هدف پی بردن به پتانسیل شبکه‌های اجتماعی برای هدایت و تعمیق ناآرامی‌های اجتماعی انجام شده است.

طراحان این پیکار تبلیغاتی می‌گویند هدف این است که ببینیم آیا پس از ۹۹ روز عدم استفاده از فیس‌بوک آدم های شادتری هستیم یا خیر. ۱٫۲ میلیارد کاربر فیس بوک هر روز به طور متوسط ۱۷ دقیقه را صرف مطالعه پست‌های دوستان، به روز کردن وضعیت خود و … می کنند.

علاقمندان باید با مراجعه به سایت ۹۹daysoffreedom سه کار را انجام دهند. تغییر تصویر نمایه خود به لوگوی این پیکار، وارد کردن نام و ایمیل خود در این سایت و آغاز شمارش معکوس عدم استفاده از فیس بوک به مدت ۹۹ روز.

منبع: فارس

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)