25 تیر 1393

ساجده عرب سرخی به بند سیاسی زنان زندان اوین منتقل شد

25 تیر 1393

بی بی سی فارسی

ساجده عرب‌سرخی، فعال اصلاح طلب و روزنامه نگار برای گذراندن حکم یک سال حبس به زندان اوین رفت. اتهام او تبلیغ علیه نظام است.

خانم عرب‌سرخی هفته گذشته در فیسبوک خود نوشته بود برای اجرای حکمی که هنوز به او ابلاغ نشده، به زندان احضار شده است.

مریم شربت‌دار قدس، مادر ساجده عرب‌سرخی، به بی‌بی‌سی گفت حکم او در حالی صادر شده که "خودش برای دفاع حضور نداشته و حکم او به طور غیابی صادر شده است."

به گفته خانم قدس، او شهریور سال ۱۳۹۲ از فرانسه به ایران بازگشت تا از پدر زندانی‌ خود در بیمارستان عیادت کند.

پدر او، فیض الله عرب سرخی، از سران سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی است که بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ بیش از چهار سال در زندان بود.

ساجده عرب‌سرخی یک دختر هشت ساله دارد که در مدت حبس مادرش قرار است پیش خانواده او بماند. در روزهای گذشته چند روزنامه‌نگار بازداشت و زندانی شده‌اند.

صبا آذرپیک از خبرنگارانی است که برای بازجویی احضار و زندانی شد. ریحانه طباطبایی و مرضیه رسولی نیز مانند ساجده عرب‌سرخی "پیش از ابلاغ حکم تجدیدنظر" برای گذراندن دوران محکومیت به زندان احضار شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)