23 تیر 1393

سیامک قادری، روزنامه‌نگار زندانی، آزاد شد

23 تیر 1393

سیامک قادری، روزنامه‌نگار زندانی، پس از ۴ سال زندان بدون مرخصی آزاد شد.

به‌گزارش هرانا، وب‌سایت مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیامک قادری خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) بود و و در رویدادهای پس از انتخابات بحث‌برانگیز ریاست جمهوری سال ۸۸ در ایران در وبلاگی به نام «ایرنای ما» گزارش‌هایی درباره این رویداد منتشر می‌کرد.

قادری که در بند ۳۵۰ زندان اوین زندانی بود ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه ۲۳ تیرماه با پایان دوران محکومیت چهار ساله خود از زندان آزاد شد.

وی دانش‌آموخته علوم سیاسی از دانشگاه تهران است و در مرداد‌ماه سال ۸۹ بازداشت شد. قادری به اتهام تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب در دادگاه انقلاب اسلامی به چهار سال حبس و ۱۰۰ هزار تومان جریمه نقدی و ۸۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

وب‌سایت کلمه نیز گزارش داده است که سیامک قادری پس از آزادی از زندان اوین با دسته گلی مستقیم به دیدار پروین فهیمی، مادر سهراب اعرابی، از جوانان کشته‌شده در رویدادهای سال ۸۸، رفت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)