25 تیر 1393

مشاور رئیس‌جمهور از پیگیری‌ها برای بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران خبر داد

25 تیر 1393

محمدرضا صادق، مشاور رسانه‌ای حسن روحانی، رئیس‌جمهور ایران می‌گوید علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حال رایزنی برای بازگشایی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران است.

به گزارش روز سه‌شنبه ۲۴تیر روزنامه اعتماد، صادق گفت: «انجمن صنفی روزنامه‌نگاران همان‌طور که از نامش پیداست تشکیلاتی صنفی محسوب می‌شود که تکلیف آن از حیث تأسیس و چگونگی فعالیت در قانون مشخص شده و به نظر من، اهالی رسانه نیز باید از این ظرفیت قانونی بهره‌مند باشند.»

وی افزود: «برداشت من از احیای انجمن صنفی روزنامه‌نگاران این است که این مسأله مسیری را طی می‌کند که با تعامل و همکاری بین دستگاه‌های مسئول می‌تواند به گشایش منجر شود و زمینه آن را فراهم کند که انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در مدار قانون در خدمت اهالی رسانه قرار گیرد.»

چند روز پیش هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در نامه‌ای به حسن روحانی، ضمن انتقاد از «کوتاهی» وزارت کار در اقدام حقوقی و قانونی برای بازگشایی این انجمن، از وی خواهان مداخله مستقیم برای آغاز به کار انجمن شد.

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران ایران، در مردادماه‌ سال ۱۳۸۸در پی رویدادهای اعتراضی آن سال بسته و ساختمان آن نیز به‌ دستور سعید مرتضوی دادستان وقت تهران پلمپ شد.

این تشکل صنفی به هنگام بسته شدن بیش از چهار هزار عضو داشت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)