20 تیر 1393

ضرب و شتم عکاس خبرگزاری فارس

20 تیر 1393

سحام نیوز

میلاد علایی ، عکاس خبرگزاری امنیتی فارس ، توسط دبیر فعلی سرویس عکس این خبرگزاری مورد ضرب و شتم قرار گرفت و مصدوم شد.

وی ضمن انتشار سه عکس در صفحه فیس بوک خود در این باره نوشته است :

ظهر روز دوشنبه ۱۶ تیرماه ۱۳۹۳ ، سرپرست فعلی گروه عکس خبرگزاری فارس (ناصر عظیمی) به دلیل اعتراض اینجانب ( میلاد علایی) مبنی بر علت حذف نام و عدم آفیش برنامه عکاسی . مورد ضرب و شتم قرار گرفتم. لازم بذکر است نامبرده سابقه چنین اقداماتی را در پرونده کاری خود داشته و بر همین اساس اقدامات قضایی علیه سرپرست فعلی در حال پیگیری می باشد.

از طرف دیگر این حادثه با واکنش برخی عکاسان فعال در عرصه مطبوعات ایران همراه شد . آزین حقیقی در صفحه فیسبوکش نوشته: با توجه به اتفاقات اخیر و ضرب شتم عکاس خبرگزاری فارس (میلاد علایی) ، بنده به عنوان عکاس خبرگزاری فارس اعلام می کنم هیچ گونه امنیت جانی در این خبرگزاری ندارم و سعی می کنم تا تکلیف آقای ناصر عظیمی با مراجع قضایی حل نشود ، وارد این خبرگزاری نشوم…اگر برای من اتفاقی بیفتد ، خبرگزاری فارس باید جوابگو باشد. صرفا جهت اطلاع.

گفتنی ست ناصرعظیمی عکاس و مسئول آرشیو خبرگزاری فارس بوده است که در پی استعفای مدیر کل سرویس عکس و کاریکاتور فارس ، سرپرستی سرویس عکس این خبرگزاری را برعهده گرفته است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)