14 تیر 1393

موفقیت عکاس ایرانی در دوسالانه عکس مستند چین

14 تیر 1393

رضا گلچین کوهی، عکاس ایرانی، برنده جایزه عکاسی مستند هشتمین دوره دوسالانه بین‌المللی «بشریت: یادمان‌های نوع بشر» چین شد.

این عکاس در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مجموعه عکس «بازار سنتی رشت» که من آن را بین سال‌های ۹۰ و ۹۱ کار کرده‌ام در هشتمین دوره دوسالانه بین‌المللی «بشریت: یادمان‌های نوع بشر» چین موفق به دریافت یکی از جوایز هیأت داوران شد.

او افزود: این مجموعه روایت تصویری یکی از بازارهای محلی شهر رشت است که مردم مختلف این منطقه محصولات خود را برای فروش به این بازار می‌آورند.

گلچین درباره ویژگی این مجموعه عکس عنوان کرد: متأسفانه تعریف درستی از مجموعه عکس در ایران وجود ندارد. یک مجموعه خوب علاوه بر وحدت باید از نظر زیبایی‌شناسی هم مورد توجه قرار بگیرد. فکر می‌کنم آنچه که باعث موفقیت مجموعه بازار رشت شد توجه داروان به همین زیبایی‌شناسی و همچنین به کار بردن تکنیک حرکت در تصویر بود.

رضا گلچین متولد ۱۳۵۸ است و چند سالی است که در حوزه عکاسی مستند فعالیت می‌کند. این عکاس دارای کارشناسی ارشد عکاسی از دانشگاه هنر است. مجموعه عکس او در بخش موضوعی «سنت‌های کار و زندگی» مورد داوری قرار گرفته بود.

این مسابقه با هدف ثبت آداب سنتی و احیای خرده فرهنگ‌های بومی جوامع انسانی سراسر جهان با ‏استفاده از عکس و توجه جهانی به مطالعه، شناسایی، نجات و حفظ میراث فرهنگی در چند بخش موضوعی برگزار می‌شود و فقط مجموعه عکس‌ مستند می‌پذیرد.

از مجموعه «بازار رشت» رضا گلچین

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)