13 تیر 1393

یک وبلاگ‌نویس در رفسنجان بازداشت شد

13 تیر 1393

یک وبلاگ‌نویس به دلیل اتهام «نشر اکاذیب» در شهر رفسنجان استان کرمان بازداشت شد.

کامبیز اسماعیلی، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات نیروی انتظامی (فتا) استان کرمان به خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، گفت: «شکایتی از سوی یکی از باشگاه‌های ورزشی استان با عنوان ‏اینکه فرد یا افرادی با ایجاد وبلاگ در فضای مجازی نسبت به نشر اخباری از این باشگاه اقدام کرده که کذب و نادرست است به این پلیس واصل شد.»

وی افزود: «بلافاصله پرونده‌ی قضائی در این‌باره تشکیل و مراتب در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت و پس از انجام یک سری ‏اقدامات فنی و پلیسی، عامل بارگزاری مطالب کذب که در شهرستان رفسنجان زندگی می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.»

این مقام انتظامی گفت: «متهم در ابتدا منکر جرم انتسابی شد، اما پس از اینکه با قرائن و شواهد روبه‌رو شد لب به اعتراف گشود. وی در ‏اظهارات خود انگیزه‌ ایجاد وبلاگی منتسب به باشگاه صنعت مس و نشر اکاذیب در این وبلاگ را علاقه‌ افراطی به تیم صنعت مس بیان کرد.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)