11 تیر 1393

آلبوم عکاس ایرانی برنده جایزه اروپا

11 تیر 1393

محمدعلی برنو عکاس ایرانی جایزه عکاس سال ۲۰۱۴ مسابقه‌ Px3 را با عکس هایی از دقایق آخر زندگی جوان اعدامی به دست اورد.

به گزارش سرویس عکس فرارو، هشتمین مسابقه بین المللی عکاسی Px3 فرانسه دیروز برندگان خود را اعلام کرد و جایزه عکاس سال اروپا و مدال طلای خود را به محمدعلی برنو برای عکاسی از اعدام دو جوان زورگیر تهرانی به او داد.

این نخستین جایزه بین المللی این عکاس ایرانی است. پیش از او امیر پورمند با عکاسی از همین رویداد موفق به کسب جایزه عکس ورلدپرس فتو شده بود.

مسابقه Px3 پاریس، یکی از معتبرترین رویدادهای عکاسی دنیاست که هر ساله عکاسان بسیاری از سراسر جهان در این رویداد شرکت می کنند.

در هشتمین دوره این مسابقه، آثار ۴۰ عکاس از سراسر دنیا به این جشنواره راه پیدا کرده بود که محمدعلی برنو از ایران نیز تنها عکاس ایرانی بود که مجموعه عکس او با عنوان «لحظه آخر» به این مسابقه راه پیدا کرد.

این مسابقه به صورت سالانه در ۲ بخش حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای در شاخه های خبری، طبیعت، فاین آرت، پرتره، تبلیغاتی و کتاب عکس برگزار می شود.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)