11 تیر 1393

مسیح علی نژاد از تحت فشار بودن خانواده اش توسط صدا و سیما خبر داد

11 تیر 1393

مسیح علی نژاد، روزنامه نگار ساکن لندن از تحت فشار بودن خانواده اش توسط صدا و سیمای ایران خبر داد.

به گزارش خبرنگاران ایران به نقل از صفحه فیس بوک این روزنامه نگار، او خطاب به ضرغامی ریاست صدا و سیما نوشته است: «آقای ضرغامی!دست از سر پدر و مادر نازنینم بردارید.»

علی نژاد در ادامه نوشته است: « یک بار نفهمیدید و از تجاوز و کشف حجاب گزارش دروغ ساختید، خودتان در تمام رسانه های معتبر دنیا و در میان افکار عمومی آبروی تان رفت اینبار اگر همکاران غیر اخلاقی و غیر حرفه ای تان در سازمان صدا و سیمای استان مازندران دست از سر خانواده ام بر ندارند باز خودتان رسوا می شوید.»

او خطاب به مخاطبان فیس بوکش گفته است که لطفا سوالی نپرسید اگر فشارهای مضحک شان را ادامه دهند بیشتر توضیح می دهم و بیشتر می نویسم.

صدا و سیمای ایران چند هفته پیش در گزارشی ادعا کرد که مسیح علی‌نژاد پس از مصرف قرص‌های روان‌گردان، در خیابانی در شهر لندن مقابل چشمان فرزند خود مورد تجاوز گروهی قرار گرفته است.

این گزارش با واکنش علی‌نژاد و موج اعتراض های فعالان اجتماعی و روزنامه‌نگارانی همراه شد که تاکید دارند تلویزیون ایران با انتشار این خبر دروغین در صدد واکنش نسبت به اقدام های اخیر علی نژاد برای راه اندازی صفحه فیس بوکی با عنوان «آزادی یواشکی زنان در ایران» است.

مسیح علی‌نژاد گذشته از فعالیت‌های خبری خود ، کمپینی در مخالفت با حجاب اجباری در ایران به نام «آزادی یواشکی زنان در ایران» در فیس بوک راه اندازی کرده است که واکنش های تندی را از سوی برخی مقامات در داخل ایران در پی داشته است.

صفحه «آزادی یواشکی زنان در ایران» تاکنون بیش از ۵۴۰ هزار طرفدار داشته است.

علی نژاد بعد از گزارش صدا و سیما علیه اش با وکالت گیتی پورفاضل وکیل پایه یک دادگستری ساکن ایران از این سازمان شکایت کرده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)