10 تیر 1393

بوشهر صاحب روزنامه شد

10 تیر 1393

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر گفت: هیات نظارت بر مطبوعات در جلسه روز گذشته خود با انتشار روزنامه ای با عنوان ˈبامداد جنوب ˈ در این استان به صاحب امتیازی و مدیر مسوولی سید مالک حسینی موافقت کرد.

دکتر آنیتا مظفری روز سه شنبه درگفت وگو با ایرنا افزود:سید مالک حسینی دانش آموخته رشته روابط بین الملل در مقطع کارشناسی ارشد است که سابقه فعالیت رسانه ای در سطح ملی و بین المللی دارد.

وی یادآورشد:درخواست صدور مجوز روزنامه سید مالک حسینی به همراه طرح توجیه فنی و مالی در تاریخ 28 اسفندماه پارسال از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به معاونت مطبوعاتی وزارتخانه ارسال شده بود.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهراضافه کرد: درسه سال گذشته پنج درخواست از سوی فعالان رسانه ای در استان بوشهر برای دریافت مجوز روزنامه به معاونت مطبوعاتی ارسال شده است.

مظفری گفت:درخواست صدور مجوز روزنامه توسط شکرالله عطارزاده و مازیار هوشمند صاحب امتیاز و مدیر مسوولی هفته نامه های لیان و پیام عسلویه در آبان ماه پارسال از سوی معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رد شده بود.

مظفری گفت: فرید میرشکار نیز در مهرماه پارسال و اکبر صابری مدیرمسوول و صاحب امتیاز نشریه اتحاد جنوب خرداد ماه امسال درخواست صدور مجوز روزنامه داده بودند که به رغم ارسال به معاونت مطبوعاتی تاکنون پاسخی دریافت نشده است.

وی افزود:به تمام متقاضیان دریافت مجوز روزنامه دراستان بوشهر اعلام شده بود که همراه درخواست صدور مجوز روزنامه باید طرح توجیه فنی و اقتصادی خود را ارایه کنند که فقط سید مالک حسینی این اقدام را انجام داده بود.

مظفری اظهارداشت: سیاست و رویکرد جدید معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کیفیت و حرفه ای گرایی در انتشار روزنامه است برهمین اساس کسانی که درخواست انتشار روزنامه دارند باید شرایط لازم تحقق این سیاست را در خود بینند.

وی گفت: باتوجه به اینکه سابقه انتشار نشریه در استان بوشهر با عنوانˈ طلوع ˈبعنوان نخستین نشریه فکاهی ایران مربوط به سال 1318 هجری شمسی است ضرورت انتشار یک روزنامه در این استان بیش از پیش احساس می شد.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر افزود: نشریه طلوع به مدیریت و سردبیری عبدالمحمد خان ثقفی ملقب به متین السلطنه در چاپ خانه مظهری با چاپ سنگی انجام می شد.

وی گفت:باوجود سابقه یادشده بوشهر از محدود استان هایی است که روزنامه نداشته هرچند سال ها پیش هفته نامه ˈآیینه جنوبˈ به صاحب امتیازی و مدیرمسوولی محمد دادفر به روزنامه تبدیل شد اما پس از انتشار مدت کمی توقیف شد.

مظفری اضافه کرد: هنوز به صورت کتبی صدور مجوز روزنامه بامداد جنوب به مدیرمسوولی و صاحب امتیازی سید مالک حسینی به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال نشده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)