6 تیر 1393

اعتراض انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی به سرقت از عکاس ایسنا در برزیل

6 تیر 1393

انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران با انتشار بیانیه‌ای اعتراضی، به سرقت از آرش خاموشی - عکاس ایسنا در برزیل - واکنش نشان داد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در متن این بیانیه آمده است:

«خبر سرقت تجهیزات عکاسی آرش خاموشی عکاس - خبرنگار، خبرگزاری دانشجویان در متروی برزیل تلخ و سلامتی او برایمان شیرین بود.

خطرات شغل عکاسان خبرنگار در دنیا بر هیچ کس پوشیده نیست، زحمات بی وقفه آنان برای کسانی که با این حرفه آشنا هستند قابل لمس است، اما آیا بی تدبیری مسئولان فدراسیون فوتبال و برگزارکنندگان جام جهانی قابل گذشت است؟

سوال اینجاست اگر آرش خاموشی به جای از دست دادن لوازم کار خود، جانش را از دست می‌داد تکلیف چه بود؟

با این حال جامعه عکاسی مطبوعاتی، انتظار دارد این موضوع در روزهای آینده واکنش‌های حمایتی در بر داشته باشد»

به گزارش ایسنا، دوم تیرماه امسال وسایل شخصی و تجهیزات عکاسی، عکاس اعزامی ایسنا به برزیل به سرقت رفت.

خاموشی برای تهیه گزارش از دیدار هلند و شیلی به ورزشگاه کورینتیانس سائوپائولو رفته بود که پس از این دیدار و در شرایطی که در مترو در حال بازگشت از ورزشگاه بود،‌ دو سارق لوازم او از جمله لپ تاپ، دوربین و لنز را به سرقت بردند.

این اتفاق در حالی رخ داده که خبرنگاران و عکاسان اعزامی ایران مجبور بودند بدون اتوبوس فاصله هتل‌شان تا ورزشگاه‌ها را طی کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)