4 تیر 1393

محمدرضا نقدی: بايد از گناه آلوده شدن به شبکه‌های اجتماعی توبه کرد

4 تیر 1393

دیگربان

محمدرضا نقدی٬ فرمانده سازمان بسيج گفته «گناه» آلوده شدن به رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی «فاسد» بسيار خطرناک است و بايد از آن «توبه» کرد.

آقای نقدی روز دوشنبه (دوم تير) در گردهمايی مبلغان در قم اين مطلب را بيان کرده است. وی افزوده «امروز ماهواره‌ها، شبکه‌های اجتماعی ابزار مشترک است و موضوع مقابله با ابزار نيست بلکه گناهانی است که سرنوشت انسان را تحت تاثير قرار می‌دهد.»

نقدی اضافه کرده «شايد ديروز برخی رسانه‌ها سياسی بودند مشکل چندانی نبود، اما وقتی ايمان و عقايد جامعه را هدف گرفته‌اند نمی‌توان دست روی دست گذاشت و حساس نبود.» اين فرمانده بسيج در ادامه سخنان خود از فعاليت ۲۶ شبکه مذهبی اهل تسنن و ۱۵ شبکه شيعی «عليه» باور‌های مذهبی مردم ايران خبر داده و گفته که آنها از لندن «خط» می‌گيرند.

اشاره اين فرمانده بسيج به شبکه‌های ماهواره‌ای مذهبی است که در سال‌های اخير فعاليت خود را آغاز کرده و بسياری از آنها نيز در قم و برخی ديگر از شهر‌های ايران دفتر دارند.

گروهی از نظاميان و روحانيون حاکم بر ايران از تغيير سبک زندکی مردم ايران به خاطر تماشای برنامه‌ شبکه‌های ماهواره‌ای به شدت نگران بوده و خواستار مقابله با اين تاثيرات هستند.

آنها در سال‌های اخير سرمايه‌گذاری هنگفتی برای مقابله با شبکه‌های ماهواره‌ای و اينترنتی انجام داده‌اند که تاکنون نتيجه رضايت بخشی نداشته است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)