3 تیر 1393

حمایت روزنامه نگاران شرق از روزنامه‌نگاران الجزیره که به زندان محکوم شده‌اند

3 تیر 1393

جمعی از روزنامه نگاران روزنامه شرق روز گذشته با حمایت از روزنامه نگاران شبکه تلویزیونی الجزیره که در مصر به زندان محکوم شده اند خواستار آزادی آنها شدند.

به گزارش خبرنگاران ایران و به نقل از توئیتر روزنامه شرق، این روزنامه نگاران برگه هایی که به انگلیسی روی آنها نوشته بود: «روزنامه نگاری جرم نیست. روزنامه نگاران الجزیره را آزاد کنید» جلوی دوربین گرفته بودند.

قضات دادگاهی در شهر قاهره روز دو‌شنبه (۲ تیر / ۲۳ ژوئن) سه خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره را به اتهام حمایت از حزب اسلام‌گرای اخوان المسلمین مصر به زندان‌ محکوم کرد. دو نفر از این سه خبرنگار به هفت سال زندان محکوم شدند. باهر محمد، خبرنگار مصری شبکه الجزیره در دو محکومیت جداگانه در مجموع به ۱۰ سال زندان محکوم شد.

یکی از این سه خبرنگار پیتر گرست، خبرنگار استرالیایی است. دیگری محمد فهمی، خبرنگار مصری- کانادایی و سومی باهر محمد، خبرنگار مصری است.

این سه محکوم شده‌اند که "اخبار نادرست" پخش کرده‌اند و به وجهه مصر "آسیب" رسانده‌اند.

هفت خبرنگار دیگر که در جلسه روز دو‌شنبه (۲ تیر / ۲۳ ژوئن) دادگاه قاهره به طور غیابی محاکمه می‌شدند، هر یک به ۱۰ سال زندان محکوم شدند. این روزنامه نگاران در باره مخالفت‌ها و تظاهرات علیه کودتا در قاهره گزارش داده بودند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)