2 تیر 1393

ابراز بی‌اطلاعی قوه قضاییه ایران از «ناپدید شدن» مدیر مسول روزنامه مغرب

2 تیر 1393

رادیو فردا

غلامحسين محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائيه و دادستان کل کشور، از«ناپديد شدن» مهدی امامی ناصری، مدير مسئول روزنامه مغرب ابراز بی‌اطلاعی کرد.

آقای اژه‌ای روز یکشنبه، دوم تير ماه، از ناپديد شدن مهدی امامی ناصری، مدير مسئول روزنامه لغو امتياز شده مغرب، ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: «من امروز اين موضوع را شنيدم و اطلاعی ندارم پرس و جو می‌کنم و در اين خصوص اطلاع رسانی می‌کنم.»

هادی امامی ناصری، برادر مدير مسئول لغو امتياز شده روزنامه مغرب روز ۳۰ خرداد به خبرگزاری ايلنا گفته بود: «حوالی روز پنجشنبه ۱۵ خرداد ماه خودروی برادرم در جاده مشهد به کلات پس از تعقيب توسط دو خودروی شاسی بلند دچار حادثه شده اما هيچ گونه اثری از برادرم در ماشين يافت نشد و وی به طرز مشکوکی ناپديد می شود.»

وی افزوده بود: «پس از گذشت دو هفته، ديروز کاراگاهان پليس آگاهی تهران مدعی شدند برادرم در اختيار نيروهای امنيتی است.»

مهدی امامی ناصری در سال ۹۱ به مدت چهار ماه بازداشت بود و روزنامه مغرب که او مدير مسئولش بود، پس از چندبار توقيف، سرانجام در اسفند ۱۳۹۱ لغو امتياز شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)