2 تیر 1393

نخستین ملاقات سراج میردامادی با خانواده پس از بازداشت

2 تیر 1393

اولین ملاقات سراج میردامادی با مادر و برادرش ، دیروز در زندان اوین انجام شد. به گزارش سحام نیوز، فاطمه سادات موسوی ، همسر سید سراج الدین میردامادی ، در این باره در صفحه فیس بوک خود نوشت:

” بالاخره اولین ملاقات بعد از ۴٣ روز بازداشت ، امروز یکشنبه انجام شد. مادر عزیز و نازنین سراج الدین با آن حال رنجور به همراه برادر مهربانش از مشهد به دیدنش آمدند. کتابها و خوراکی ها پذیرفته نشد و پیش مأموران ماند. برایم تعریف کردند ، حال روحی خوبی داشته است که خداوند را از این بابت شاکرم. هم سلولی دارد و نهج البلاغه امیر المومنین تنها کتابی است که در اختیارش گذاشته اند. هر از گاهی با چشم بند به هواخوری می برندش. چراغ سلولش شبها نیز تا صبح روشن می ماند تا سیاهی و قساوت ظلم را حتی در ظلمت شب نیز نبیند. و از داشتن کاغذ و قلم محرومش کرده اند تا ننویسد آنچه را که باید…”

گفتنی ست سراج میردامادی ، روزنامه‌نگار و فعال اصلاح‌طلب که روز شنبه ۱۳۹۳/۲/۲۱ توسط سپاه پاسداران بازداشت شده است ، پس از انتخاب حسن روحانی به مقام ریاست جمهوری ایران ، در روزی که وی در مراسم تحلیف خود حضور داشت به تهران بازگشت.در بدو ورود گذرنامه خود ، همسر و فرزندش ضبط شد و مدت طولانی مورد بازجویی اداره اطلاعات مشهد و تهران قرار گرفت. پس از گذشت شش ماه ، گذرنامه همسر و فرزندش عودت داده شد ، اما از خروج سراج الدین میردامادی از کشور جلوگیری شد تا اینکه در اردیبهشت مال سال جاری توسط اداره اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.

سراج میردامادی با اتهامی چون اجتماع و تباتی علیه امنیت داخلی و تبلیغ علیه نظام رو بروست.

صدرا میردامادی ، برادر سراج میردامادی چندی پیش به رادیو فردا گفته بود : «این اتهامی است که سپاه به آن تاکید دارد. سپاه می‌گوید اتهام تبلیغ علیه نظام برای او در واقع اتهام کمی است. این تعبیر خود سراج است. همکاری با رادیو زمانه، تلویزیون رسا، نشست‌های ستارگان خرداد و مواردی که خودش در فیس‌بوک ذکر کرده، از رئوس بازجویی‌های وی بوده است؛ و مجموعه مصاحبه‌هایی که ایشان در رسانه‌های خارج از کشور بعد از سال ۸۸ داشتند، به عنوان دلایل اجتماع و تبانی علیه نظام و تبلیغ علیه نظام مطرح کرده‌اند. در واقع یک عمل را به دو عنوان مجرمانه انتساب دادند که در نوع خود به لحاظ حقوقی جالب توجه است.»

لازم به ذکر است پدر سراج الدین میردامادی ( سید حسین میردامادی ) ، دایی آیت الله علی خامنه ای ، رهبر جمهوری اسلامی است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)