31 خرداد 1393

شکایت یک خبرنگار ایرانی ساکن انگلیس از صدا و سیما

31 خرداد 1393

گروه اجتماعی تدبیر

یک خبرنگارایرانی ساکن خارج از کشور از صدا و سیما شکایت کرد.علت این شکایت پخش یک گزارش در صدا و سیما مبنی بر تجاوز به او در مترو لندن ازاخبار شبانگاهی است.

گیتی پور فاضل وکالت این خبرنگار را قبول کرده است و قرار است شکایت از صدا وسیما را به دادگاه تسلیم کند.

گیتی پورفاضل در گفت و گو با تدبیر می گوید:«یک خانم خبرنگار ایرانی ساکن انگلستان ایمیلی برای من ارسال کردند که متن حرف های آقای وحید یامین پور مجری سابق صدا و سیماو فایل تصویری گزارش صدا و سیما علیه ایشان هم ضمیمه آن بود. بعد از خواندن این متن دیدم که ایشان از الفاظ بسیار نادرستی استفاده کرده اند و به ایشان فحاشی شده است. در این ایمیل از من خواسته شده است که وکالت این خانم خبرنگار را در شکایت از صدا و سیما برعهده بگیرم و من هم این مسوولیت را قبول کردم.»

این وکیل دادگستری درباره جزئیات این شکایت گفت:« آقای یامین پور چیزهایی را به این خانم نسبت داده بود که واقعا جای تعجب داشت. از طرف دیگر هم تلویزیون رسمی کشور در اقدامی عجیب تهمت بزرگی را به ایشان در اخبار شبانگاهی می زند که قابل پی گیری است.ظاهرا علت این اقدام ناراحتی از فعالیت های این خانم است اما این دلیل بر توهین و فحاشی و افترا زدن نمی شود و این کار غیرقانونی است.»

پورفاضل می گوید:«هنوز شکایت رسمی را تسلیم دادگاه نکرده ام. در حال حاضر در حال جمع آوری مدارک هستند، تا بتوانم با مدارک مستدل وارد دادگاه بشوم که ایراد شکلی از پرونده نگیرند.شهادت شهود برای من خیلی مهم است، به خصوص کسانی که تهمت های زده شده را شنیده اند و اگر این ها بتوانند روز و ساعت این ماجرا را مشخص کنند بسیار مهم است.»

او در پاسخ به این سوال" تدبیر" که «موضوع شکایت دقیقا چیست و از کدام شبکه و یا فرد خاص شکایت می شود» گفت:«موضوع شکایت توهین و افترا است و من به عنوان وکیل ایشان طرح دعوا می کنم و افراد مورد اتهام هم باید پاسخ گو باشند. شبکه خبر هم برای انتشار این مطلب باید پاسخگوی ما باشند و من در دادسرای رسانه طرح دعوا می کنم.»

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)