27 خرداد 1393

شکایت سپاه از یک فعال سایبری "خط امامی"

27 خرداد 1393

دیگربان

معاونت فرهنگی سپاه پاسداران از يک فعال سايبری حزب‌الله به خاطر انتشار پستی در انتقاد از فرماندهان سپاه به قوه قضائيه شکايت کرد.

رضا نساجی در صفحه «گوگل‌ پلاس» خود نوشته در پی اين شکايت در دادسرای فرهنگ و رسانه حاضر و تفهيم اتهام شده است.

آقای نساجی نوشته شاکی اصلی‌اش حميد‌رضا مقدم‌فر٬ معاون فرهنگی سپاه پاسداران است که وی را متهم به «توهين» به سپاه پاسداران و فرماندهان اين نيرو کرده است. رضا نساجی پنجم خرداد ماه در پستی از «فساد اقتصادی» محسن رفيقدوست و اعمال نفوذ وی در قوه قضائيه در تخفيف مجازات برادرش در پرونده اختلاس ۱۲۳ ميليارد تومانی انتقاد کرده بود.

نساجی يک روز بعد در واکنش به اعتراض‌ها به پست خود نوشت: «ظاهرا انتقاد به اعمال نفوذ محسن رفيق‌دوست در پرونده مفاسد مالی برادرش رگ غيرت طرفداران ولايت مطلقه سپاه را به جوش آورده که هيچ‌گونه نقدی به سپاه را بر نمی‌تابند.»

وی در پست ششم خرداد خود افزوده «ابعاد مافيايی تجارت رفيق‌دوست - از تجارت پياز گرفته تا دارو - را چطور می‌توان به تجارت قبل از انقلاب ارتباط داد؟»

اين فعال سايبری حزب‌الله از فرماندهان سپاه خواست به اين پرسش پاسخ دهند که «آيا برای حفظ آبروی شهدا و ايثارگران سپاه، از مفاسدی مثل آنچه گفته شد، اعلام برائت کرده اند که ما برای حفظ آبروی سپاه چشممان را بر مفاسد ببنديم؟»

وی همچنين پرسيده «آيا اين استدلال را می‌توان پذيرفت که چون سپاه شهيد داده و هنوز هم می‌دهد، پس در بحث اقتصاد و سياست هر کار بخواهد می‌تواند بکند؟!»

فعاليت‌های سياسی و اقتصادی سپاه پاسداران سال‌هاست با مخالفت‌های بسياری در ايران مواجه است٬ اما فرماندهان اين نيرو می‌گويند اين فعاليت‌ها را به منظور حفظ نظام انجام می‌دهند.

توضیح سایت خبرنگاران ایران: رضا نساجی در وبسایتش، خود را یک روزنامه نگار خط امامی معرفی کرده که از سال ۱۳۸۸ وارد رسانه های منتسب به اصولگرایان شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)