27 خرداد 1393

«تابناک» مجوز گرفت

27 خرداد 1393

در جلسه‌ی امروز هیئت نظارت بر مطبوعات برای پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی «تابناک» که بیش از یک‌سال پیش مجوز «خبرگزاری» گرفت، مجوز «پایگاه خبری» صادر شد.

جواد بربریان - مدیرمسوول تابناک - در این‌باره به خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، توضیح داد: سایت خبری - تحلیلی تابناک جزو اولین سایت‌های خبری در کشور بود که در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را آغاز کرد و زمانی که معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد در همان سال‌ها، ستاد سامان‌دهی سایت‌های خبری را راه‌اندازی کرد، ما نام خود را در آنجا ثبت کردیم.

او ادامه داد: پس از چند وقت، عده‌ای از دوستان ما درخواست مجوز خبرگزاری را به هیئت نظارت بر مطبوعات دادند که این هیئت مجوز خبرگزاری تابناک را صادر کرد. پس از چندی در پروسه‌ی معاونت جدید مطبوعاتی به ما اعلام شد که پایگاه خبری تابناک، مجوز ندارد. به همین دلیل، ما درخواست مجوز دادیم و امروز (۲۶ خرداد) در جلسه‌ی این هیئت، برای پایگاه خبری تابناک مجوز صادر شد.

بربریان در پاسخ به این‌که سرنوشت مجوز خبرگزاری چه می‌شود؟ گفت: آن مجوز به‌صورت جداگانه سر جای خودش است و می‌توان در قالب آن مجوز یک خبرگزاری راه‌اندازی کرد.

به گزارش ایسنا، ۱۹ مهرماه ۱۳۹۱ هیئت نظارت بر مطبوعات برای هشت سایت خبری مجوز «خبرگزاری» صادر کرد که تابناک یکی از آن‌ها بود.

در جلسه‌ی امروز (دوشنبه، ۲۶ خرداد) هیئت نظارت بر مطبوعات، شماری از تقاضاهای صدور مجوز نشریات بررسی شد و در آن، ۳۲ نشریه و دو پایگاه اطلاع‌رسانی اینترنتی مجوز گرفتند. همچنین در این جلسه، تقاضای تغییر وضعیت، تغییر صاحب امتیازی و تغییر مدیرمسوولی ۱۵ نشریه مورد رسیدگی قرار گرفت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)