14 خرداد 1393

سه وبلاگ‌نویس و دانشجو بازداشت شدند

14 خرداد 1393

مصطفی صفری، فرزین فرزاد و محمود صالحی، سه فعال وبلاگ‌نویس و دانشجو در ایران بازداشت شدند.

به‌گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، مصطفی صفری و فرزین فرزاد روز شنبه، دهم خردادماه در شیراز و محمود صالحی، روز یکشنبه یازدهم خردادماه، در اهواز بازداشت شده‌اند.

مصطفی صفری، نویسنده وبلاگ «نسل نو» و فرزین فرزاد، فعال دانشجویی، در حالی که قصد ورود به دانشگاه آزاد شیراز را داشتند، توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی ون متوقف شده و با ضرب و شتم مجبور شدند سوار خودروی آن‌ها شوند.

بنا به این گزارش، دو مأمور لباس شخصی نیز که بی‌سیم داشتند و مسلح به سلاح کمری بودند، به چند دانشجوی حاضر در محل، «به‌طور اهانت‌آمیزی» تذکر داده و سریع محل را ترک کردند.

مأموران همچنین خانه مصطفی صفری را بازرسی کردند و وسایل وی، از جمله کامپیوتر او را با خود بردند.

محمود صالحی، که صفحه شخصی در فیس‌بوک دارد و وبلاگ «نگاه برابر» را اداره می‌کند، در محل کار خود در اهواز بازداشت شد.

در این بازداشت نیز مأموران لباس شخصی اقدام به تفتیش محل کرده، کتاب‌ها، فایل‌ها و سی‌دی‌های موجود را ضبط نموده و با خود انتقال دادند.

محمود صالحی از نوکیشان مسیحی بوده و اداره اطلاعات استان خوزستان چند بار او را احضار کرده است.

از دلیل اصلی بازداشت، محل نگه‌داری، و وضعیت این بازداشت‌شدگان، اطلاعی در دست نیست.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)