14 خرداد 1393

بسیج زنان خواستار لغو مجوز «زنان امروز» شد

14 خرداد 1393

تقاطع

“سازمان بسیج جامعه زنان” در نامه‌ای به علی جنتی، “وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی”، خواستار لغو مجوز نشریه‌ی تازه منتشرشده‌ی “زنان امروز” شد.

این گروه تندروی حامی حکومت ایران، در نامه‌‌ی خود که روز دوشنبه (۱۲ خرداد-۲ ژوئن) در “خبرگزاری بسیج” منتشر شده، از “زنان امروز” به عنوان نشریه‌ای «با سابقه کاملاً فمینستی رادیکال و سکولار» یاد کرده و گفته که “شهلا شرکت”، مدیرمسوول این نشریه، پس از لغو مجوز مجله‌ی “زنان” در سال ۱۳۸۶، بار دیگر «مهلتی برای تخریب خانواده و چارچوب نظام حقوقی زن در اسلام پیدا نموده است».

نویسندگان این نامه هم‌چنین ماه‌نامه‌ی “زنان” را «مصداق بارز کتاب ضلال» دانسته‌ و نوشته‌اند که این مجله، در سال‌های «اصلاحات»، به عنوان «مهم‌ترین خاست‌گاه ایجاد شبهات در حوزه‌ی زن و خانواده و زیر سوال بردن مبانی فقهی-حقوقی اسلام عزیز عمل می‌کرد».

پیش از این نیز رسانه‌های وابسته به حکومت از جمله روزنامه‌ی کیهان و صداو‌سیما با انتشار مطالبی نسبت به انتشار مجله‌ی “زنان امروز” واکنش نشان داده بودند.

“کیهان” روز شنبه (۱۰ خرداد) از شهلا شرکت به عنوان «همکار گروهک‌های ضد جمهوری اسلامی در حوزه فمنیسم» یاد کرد و از وزارت ارشاد خواست توضیح دهد که چرا «مجرمان سابقه‌دار و ماموریت‌دار، به جای مجازات، با تشویق و امتیازهای جدید مواجه می‌شوند».

در واکنش به این انتقاد، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد دولت روحانی با ارسال جوابیه‌ای به این روزنامه، با بیان این‌که صدور مجوز برای “زنان امروز” تصمیم «هیات نظارت بر مطبوعات» متشکل از نمایندگان سه قوه و دستگاه‌های مختلف بوده خاطرنشان کرد که مطلب “کیهان”، «می‌تواند مصداق عناوین مجرمانه “نشر اکاذیب”، “تهمت” و “تشویش اذهان عمومی” باشد».

گفتنی است ماهنامه “زنان” بعد از نزدیک به ۱۶ سال انتشار در دی‌ماه ۱۳۸۶ با حکم «هیات نظارت بر مطبوعات» به دلایلی چون “تهدید علیه امنیت روانی جامعه”، “اخلال در حقوق عمومی” و “تضعیف نهادهای نظامی و انقلابی” لغو مجوز شد.

از سوی دیگر، مجوز انتشار “زنان امروز”، نزدیک به شش سال پس از درخواست مدیرمسوول آن در آذرماه سال گذشته صادر شد و نخستین شماره‌ی این نشریه، روز چهارشنبه گذشته (۷ خرداد-۲۸ می) بر روی دکه‌ی روزنامه‌فروشی‌ها قرار گرفت.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)