11 خرداد 1393

نویسنده «ابرار» و مدیرمسئول «مهرتابان» مجرم شناخته شدند

11 خرداد 1393

دبیر هیأت ‌منصفه دادگاه مطبوعات گفت: در جلسه امروز دادگاه مطبوعات نویسنده روزنامه ابرار و مدیرمسئول نشریه مهر تابان مجرم شناخته شدند.

علی‌ اکبر کسائیان در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس، با بیان اینکه در جلسه امروز دادگاه مطبوعات پرونده‌های روزنامه ابرار و همچنین نشریه مهر تابان مورد رسیدگی اعضای هیأت‌منصفه دادگاه مطبوعات قرار گرفت، اظهار داشت: بر این اساس نویسنده روزنامه ابرار (علی صارمی) بابت اتهام نشر اکاذیب و توهین به اتفاق آرای اعضای هیأت‌منصفه دادگاه مطبوعات استان تهران مجرم شناخته شد.

دبیر هیأت‌منصفه دادگاه مطبوعات افزود: هیأت منصفه مطبوعات استان تهران به اتفاق آرا صارمی را مستحق تخفیف ندانستند.

به گفته وی شاکی این پرونده نماینده مدعی‌العموم بود.

کسائیان در ادامه همچنین بیان داشت: مدیرمسئول نشریه مهر تابان (علی کریمی) بابت اتهام به افترا با اکثریت آرا مجرم شناخته نشد.

وی ادامه داد: این در حالی است که مدیرمسئول مهر تابان بابت اتهام توهین با اکثریت آرای اعضای هیأت‌منصفه دادگاه مطبوعات مجرم شناخته شد. ضمن آنکه هیأت‌منصفه مطبوعات استان تهران با توجه به عذرخواهی متهم از شاکی (شهردار اسلامشهر) و در نظر گرفتن رأفت اسلامی متهمان را مستحق تخفیف دانست.

دبیر هیأت منصفه دادگاه مطبوعات،‌خاطرنشان کرد: همچنین دو متهم دیگر (خسرو مهدوی و عمران قریشی) بابت اتهام افترا مجرم شناخته نشدند اما بابت اتهام توهین مجرم شناخته شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)