11 خرداد 1393

«وطن امروز» سخنان روحانی را با فونت توخالی پوشش داد

11 خرداد 1393

رادیو زمانه

روزنامه «وطن امروز» از نشریات نزدیک به محمود احمدی‌نژاد، در شماره یکشنبه ۱۱ خرداد این نشریه، برای پوشش سخنان دیروز حسن روحانی که واکنشی به اظهارات اخیر برخی ائمه جمعه بود از فونت توخالی استفاده کرده است.

در صفحات اول روزنامه‌های ایران به‌صورت سنتی از فونت معمولی با رنگ سیاه استفاده می‌شود و استفاده از فونت‌های توخالی معمولاً منحصر به بخش‌های فرهنگی مطبوعات هستند و چنین فونت‌‌هایی بیشتر جنبه تزئینی دارند.

روزنامه وطن امروز، از روزنامه های صبح تهران نزدیک به مهرداد بذرپاش از نزدیکان محمود احمدی نژاد و جبهه پایداری است. روز شنبه، ۱۰ خرداد، حسن روحانی در مراسم هفته جهانی محیط زیست گفته بود که عده‌ای مدام غصه دین و آخرت مردم را می‌خورند، در حالی که نه می‌دانند‌ دین چیست و نه آخرت، اما همیشه غصه آخرت را می خورند.

همچنین رئیس دولت یازدهم ادامه داده بود که دولتی دینی خوب است، اما در مورد دین دولتی باید بحث کنیم.

روحانی درحالی این سخنان بیان کرد که روز گذشته امامان جمعه تهران و مشهد در پاسخ وی از وظیقه حکومت اسلامی برای به بهشت بردن مردم حتی به زور شلاق سخن گفته و از اظهارات وی درباره حق انتخاب بهشت توسط مردم انتقاد کرده بودند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)