10 خرداد 1393

دستگیری خبرنگار سی ان ان در استانبول

10 خرداد 1393

نیروهای امنیتی ترکیه خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان را در جریان یک گزارش زنده از وضعیت استانبول دستگیر کردند.

به گزارش مهر، نیروهای امنیتی ترکیه خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان را در جریان یک گزارش زنده از وضعیت استانبول دستگیر کردند. به گزارش تایم، خبرنگار شبکه تلویزیونی سی ان ان آمریکا در حالی که گزارشی از برگزاری سالگرد اعتراضات ضددولتی در استانبول تهیه می کرد، بازداشت شد.

در تصاویری که به طور زنده از فعالیت معترضان و نیروهای پلیس در استانبول از شبکه سی ان ان پخش می شد "ایوان واتسون" خبرنگار جدید این شبکه از آرایش نیروهای پلیس در میدان تقسیم استانبول و جلوگیری از برگزاری تجمع اعتراض آمیز در این مکان به مجری برنامه خبری گزارش می داد.

در جریان این گزارش، تعدادی از نیروهای امنیتی با نزدیک شدن به خبرنگار سی ان ان از واتسون خواستند مدارک شناسایی خود را نشان دهد و به دنبال آن، وی را بازداشت کردند. این خبرنگار در آخرین اظهارات خود در مقابل دوربین گفت: ما هم اکنون بازداشت شدیم.

گفتنی است در سالگرد اعتراضات علیه "رجب طیب اردوغان" در استانبول که در مخالفت با اجرای پروژه دولتی در پارک گزی آغاز شد، هزاران نفر قصد تجمع در میدان تقسیم این شهر را داشتند که با ممانعت نیروهای پلیس مواجه شدند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)