10 خرداد 1393

برگزیده جایزه «روزنامه‌نگاری امید» معرفی شد

10 خرداد 1393

هفتمین دوره‌ی جایزه‌ی خصوصی «روزنامه‌نگاری امید» با گرامی‌داشت یاد دکتر کاظم معتمدنژاد و دکتر محمدابراهیم باستانی پاریزی و تقدیر از «آمنه شیرافکن» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این مراسم، فیلمی شامل سخنان مرحوم باستانی پاریزی - مورخ، نویسنده، پژوهشگر، شاعر، موسیقی‌پژوه و استاد دانشگاه تهران - و مرحوم معتمدنژاد - روزنامه‌نگار و حقوقدان ایرانی - که به دوره‌های پیشین برگزاری جایزه‌ی امید مربوط بود، پخش شد. همچنین هدیه‌ای از سوی خانواده‌ی باستانی پاریزی به آمنه شیرافکن اهدا شد.

کسانی مانند محمود دعایی - مدیرمسوول روزنامه ی اطلاعات -، هادی خانیکی - استاد رشته‌ی ارتباطات -، هادی حیدری و داوود احمدی مونس (آروین) - کارتونیست -، علی دهباشی - سردبیر مجله‌ی بخارا -، گیتی الهی - همسر مهدی سمسار -، علیرضا خانی - سردبیر روزنامه‌ی اطلاعات -، پرویز براتی - روزنامه‌نگار - در این مراسم حضور داشتند.

آمنه شیرافکن، فارغ‌التحصیل رشته‌های مطالعات زنان و روزنامه‌نگاری است. او سابقه‌ی فعالیت در روزنامه‌ها و نشریاتی مانند شرق، اعتماد ملی، اعتماد، سرمایه، اندیشه پویا، فرهیختگان، ایران‌دخت، شهروند امروز و ... را در کارنامه‌ی کاری‌اش دارد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)