10 خرداد 1393

کامبیز نوروزی: با رفع فیلتر سایت دانا دلیلی برای ادامه توقیف روزنامه قانون باقی نمی‌ماند

10 خرداد 1393

پس از رفع فیلتر سایت دانا، کامبیز نوروزی معتقد است که باید به شکل یکسانی با این سایت و روزنامه قانون که در پی نقل خبر آزادی محمد رویانیان رئیس پیشین ستاد سوخت کشور از سایت دانا توقیف شده بود، برخورد شود.

دبیر کمیته حقوقی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران در گفت و گو با خبرنگار پیام نو اظهار داشت: قانون باید در عمل برای همه یکسان باشد. بر حسب اخبار منتشر شده دلیل فیلتر شدن سایت دانا و روزنامه قانون ظاهرا یکی بوده است، لذا اگر این برداشت من درست باشد باید طبیعتا به شکل یکسانی با سایت دانا و روزنامه قانون برخورد شود.

نوروزی ادامه داد: اگر در نظر بگیریم کار قانون برقراری نظم است شیوه اجرایی قانون هم شرط بسیار مهمی برای رسیدن به نظم اجتماعی و نظم حقوقی است. قانون برای همه یکسان است اما معنای عینی قانون در شیوه اجرایی آن متجلی می شود.

این مدرس حقوق مطبوعات با تاکید بر اینکه خبری را که سایت دانا و روزنامه قانون منتشر کرده اند از دید او اخباری نیست که مستحق توقیف یا فیلتر شدن باشد، تصریح کرد: اما پس از این اتفاق حالا که سایت دانا رفع فیلتر شده باید طبیعتا روزنامه قانون هم رفع توقیف شود. من براساس این پیش فرض این نظر را می دهم که دلیل فیلتر دانا و توقیف روزنامه قانون یک چیز بوده باشد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مدیر مسوول روزنامه قانون می تواند نسبت به این مسئله اعتراض کند، خاطرنشان کرد: هر دستور قضایی قابل اعتراض است. همواره تصمیمات مقامات قضایی که به شکل قرار صادر می شود قابلیت اعتراض دارد و این اعتراض در مرجع بالاتر مورد بررسی قرار می گیرد. من نمی دانم پیش از این مدیر مسوول روزنامه قانون از این حق قانونی خود استفاده کرده است یا نه اما زمانی که از سایت دانا ر

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)