9 خرداد 1393

عزت‌الله ضرغامی: ۴۰ درصد ایرانیان از ماهواره استفاده می‌کنند

9 خرداد 1393

دویچه وله

به گفته رئیس رادیو و تلویزیون دولتی ایران، ۴۰ درصد ایرانیان از ماهواره استفاده می‌کنند. پیش‌تر نیز وزیر ارشاد از استفاده ۷۱ درصد از مردم تهران از ماهواره خبر داده بود.

عزت‌الله ضرغامی، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران گفت، حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد مردم ایران از ماهواره استفاده می‌کنند. او افزود، از این تعداد ۱۵درصد از ماهواره برای تماشای شبکه‌های استانی و شبکه‌های ملی استفاده می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ضرغامی که جمعه (۹ خرداد/ ۳۰ مه) در مراسم "جشنواره تولیدات رادیویی و تلویزیونی" سخن می‌گفت اضافه کرد: «ما کشور بسته‌ای نیستیم و مشتاقیم برنامه‌های خوب و سازنده جهانی را با پالایش و محتوای پاک به نمایش بگذاریم و از فنون و تکنیک‌های حرفه‌ای تولیدات پرمحتوا جوانانمان را بی‌نصیب نگذاریم.»

آمار ۴۰ درصدی عزت‌الله ضرغامی درباره استفاده‌کنندگان از ماهواره در ایران در حالی بیان می‌شود که پیش از این علی جنتی، وزیر ارشاد بر اساس یک طرح پژوهشی گفته بود، ۷۱ درصد مردم تهران مشتری برنامه‌های ماهواره‌ای هستند.

همزمان احمد علم الهدی، خطیب نماز جمعه مشهد از این که "دولت قبل و دولت فعلی با ماهواره برخورد نکرده‌اند" انتقاد کرده است.

احمد علم الهدی روز جمعه (۹ خرداد) در مراسم نماز جمعه مشهد عنوان کرد: «این شبکه‌های اجتماعی و ماهواره ابزار تلقین عداوت و دشمنی با قرآن است و دولت فعلی همچون دولت قبلی هیچ برنامه‌ای برای کنترل شبکه اجتماعی ندارد، پس چطور دولت می‌خواهد با آزاد گذاشتن این شبکه‌ها جلوی زیان و ضررهای ناشی از آن را بگیرد؟»

پیش از این جواد زمانی، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی گفته بود، با وجود قانون منع ماهواره، وقتی روی پشت بام خانه‌های مردم ماهواره است و از آن استفاده می‌کنند‌، "نوعی دهن کجی به قانون" محسوب می‌شود‌، لذا بهتر است این قانون لغو شود.»

سال‌هاست که نیروی انتظامی ایران مشغول جمع‌آوری بشقاب (دیش) ماهواره‌ها از پشت ‌بام خانه‌‌ها است. اما رشد روزافزون استفاده خانواده‌های ایرانی از ماهواره نشان از عدم موفقیت نیروی انتظامی در این مبارزه دارد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)