7 خرداد 1393

کدام روزنامه‌ها بیشترین آگهی‌های دولتی را می‌گیرند

7 خرداد 1393

معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نشریات متقاضی برای دریافت آگهی‌های دولتی را رتبه‌بندی کرد؛ در این رتبه‌بندی، روزنامه‌های ایران، دنیای اقتصاد، جام‌ جم، خراسان و همشهری رتبهٔ نخست را دارند.

به گزارش ایسنا، در این رتبه‌بندی که روی سایت معاونت مطبوعاتی منتشر شده، ملاک‌هایی مانند ترتیب انتشار، سابقه، ضریب کیفی، رنگ، صفحات و شمارگان ملاک قرار گرفته است.

همچنین معاونت مطبوعاتی اعلام کرده است: به‌منظور سامان‌دهی توزیع آگهی‌های دولتی در دستورالعمل جدید، نحوهٔ رتبه‌بندی و کسب امتیاز نشریات متقاضی دریافت آگهی‌های دولتی تعیین شده است.

بر این اساس، جدول رتبه‌بندی نشریات سراسری از این پس، مبنای محاسبهٔ آگهی‌های دولتی خواهد بود. در این ارتباط، چند نکته اهمیت دارد:

۱- به نشریاتی که گسترهٔ توزیع آن‌ها به‌صورت سراسری انجام نمی‌شود، آگهی دولتی تعلق نمی‌گیرد و از فهرست رتبه‌بندی نشریات سراسری حذف خواهند شد.

۲- در صورت مشاهدهٔ مغایرت در اطلاعات مندرج در جدول، نشریات می‌توانند مراتب را جهت بررسی و رسیدگی موضوع به ادارهٔ تمرکز و توزیع آگهی‌های دولتی اعلام کنند.

۳- ضریب کیفی اعلام‌شده در جدول، مربوط به بررسی نشریات در بهمن‌ماه سال ۹۲ است و ضریب کیفی جدید به‌زودی جایگزین می‌شود.

۴- رتبه‌بندی نشریات، هر شش‌ماه یک‌بار مورد بازنگری قرار می‌گیرد و از طریق همین سایت اعلام خواهد شد.

در جدول رتبه‌بندی، روزنامه‌های اطلاعات، خبر ورزشی و کیهان رتبهٔ دوم را به‌دست آوردند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)