5 خرداد 1393

هفت فعال اینترنتی، توسط قاضی مقیسه به یکصد و سه سال حبس محکوم شدند

5 خرداد 1393

فعالان در تبعید: هفت تن از مدیران و فعالان صفحات ایرانی در فیس بوک در دادگاهی به ریاست قاضی مقیسه به احکام سنگین 13 تا 20 سال حبس محکوم شدند.

بنا بر اطلاع “کمپین صلح فعالان در تبعید”، امین اکرمی پور ( فرید )، امیرگلستانی، مسعود قاسم خانی، سید مسعود سید طالبی، فریبرز کاردارفر، مهدی ری شهری، نغمه شاهی سوندی شیرازی، با اتهاماتی نظیر “فعالیت تبلیغی علیه نظام، اهانت به امام و رهبر، توهین به سران سه قوه، انتشار تصاویرمبتذل ازطریق سامانه رایانه، به احکام زیر محکوم شدند:

امین اکرمی پور ( فرید )، تاریخ بازداشت: 92/9/9، سیزده سال حبس تعزیری

امیرگلستانی، تاریخ بازداشت : 92/5/22، بیست سال حبس تعزیری

مسعود قاسم خانی، تاریخ بازداشت: 92/8/10، نوزده سال حبس تعزیری

سید مسعود سید طالبی، پانزده سال حبس تعزیری

فریبرز کاردارفر ، هجده سال حبس تعزیری

مهدی ری شهری، تاریخ بازداشت:92/9/2، یازده سال حبس تعزیری

نغمه شاهی سوندی شیرازی، تاریخ بازداشت: 92/10/7 ، هفت سال حبس تعزیری(به قید وثیقه آزاد است)

افراد یاد شده به همراه رویا صابری، ایرانی تبار تبعه انگلیس که به بیست سال حبس محکوم شده، توسط سپاه بازداشت شده بودند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)