3 خرداد 1393

فردا؛ محاکمه دوباره مدیرمسئول روزنامه بهار

3 خرداد 1393

کلمه

روزنامه توقیف شده بهار فردا دوباره محاکمه می‌شود.

دادگاه روزنامه بهار با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات استان تهران برگزار می شود. به گزارش ایرنا، در دادگاه فردا به اتهامات روزنامه بهار قبل از توقیف با شکایت دادستانی تهران رسیدگی خواهد شد.

سعید پورعزیزی مدیر مسئول این روزنامه هم درباره بررسی پرونده روزنامه بهار در جلسه روز آینده دادگاه مطبوعات، به فارس گفته است: در این باره پیش از این صحبت‌هایی شده بود و ممکن است فردا پرونده روزنامه بهار با حضور اعضای هیأت منصفه دادگاه مطبوعات مورد بررسی قرار گیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که شاکی پرونده این روزنامه کیست، گفت: در جلسه دادگاه مطبوعات شاکی پرونده روزنامه بهار دادستانی خواهد بود. وی با اعلام اینکه هنوز حضور «بهار» در جلسه آینده دادگاه مطبوعات قطعی نشده است، خاطرنشان کرد: موارد مورد بررسی در پرونده این روزنامه مربوط به شماره‌های سال گذشته «بهار» است.

چهارم آبان ماه سال گذشته در پی چاپ مقاله ای در روزنامه بهار،مسوولان آن نشریه در نامه ای از توقف خودخواسته انتشار بهار خبر دادند. اما این پایان کار نبود و ششم آبان ماه نیز با حکم هیأت نظارت بر مطبوعات روزنامه بهار توقیف و پرونده آن به قوه قضاییه ارسال شد.

شعبه چهارم دادسرای فرهنگ و رسانه، مدیر مسوول روزنامه بهار را احضار و برای وی قرار وثیقه صادر کرد که به علت فراهم نبودن وثیقه و پایان وقت اداری، سعید پورعزیزی در بازداشتگاه دادسرای اوین زندانی و در نهایت شامگاه سیزدهم آبان ماه با تودیع وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

دادگاه رسیدگی به اتهامات مدیر مسئول روزنامه بهار ۱۵ دی ماه سال گذشته به اتهام اشاعه فحشا و منکرات و انتشار تصاویر خلاف عفت عمومی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، نشر مطالب خلاف موازین اسلامی، ایجاد اختلاف مابین اقشار جامعه، اهانت به دین اسلام و مقدسات آن، پخش شایعات و مطالب خلاف واقع و انتشار مطالب علیه اصول قانون اساسی در شعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی سیامک مدیر خراسانی و با حضور اعضای هیات منصفه مطبوعات برگزار و دادگاه این روزنامه به شش ماه توقیف محکوم کرد.

همچنین دادگاه مدیر مسئول روزنامه را به ۹۱ روز حبس تعزیزی که به مدت دو سال تعلیق شده است، محکوم کرد.

پس از صدور رای در دادگاه بدوی، مدیر مسئول روزنامه بهار به حکم صادره اعتراض کرد و پرونده برای رسیدگی در مرجع تجدید نظر به شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور ارجاع شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)