16 خرداد 1390

درباره ما

16 خرداد 1390

خبرنگاران ایران، وب‌سایت روزنامه‌نگاران ایران است که با نشر مقالات، گزارش‌ها و تحلیل‌های روزنامه‌نگاران، به سهم خود برای گردش آزاد اطلاعات و حق دانستن تلاش کند.

بازتاب اخبار مربوط به رسانه‌های ایران، دفاع از آزادی بیان و روشنگری در باره‌ی سانسور و هرگونه محدودیت اعمال‌شده بر رسانه‌های چاپی و آنلاین از دیگر وظایف این سایت محسوب می‌شود.

"خبرنگاران ایران" می‌کوشد تا با ترجمه منابع مورد نیاز روزنامه‌نگاران از دیگر زبان‌ها، و نیز گفت‌وگو با متخصصان روزنامه‌نگاری و دیگر همکاران و بازتاب دیدگاه‌های آنان، به توانمندسازی و ارتقای سطح حرفه‌ای حرفه خبرنگاری در ایران یاری رساند.

خبرنگاران ایران برای پیشبرد وظایف خود به اخلاق حرفه‌ای و احترام به ارزش‌های جهان‌شمول دموکراتیک موازین پذیرفته شده جهانی در امر روزنامه نگاری پایبند است. خبرنگاران ایران بر آن است که وظیفه روزنا‌مه‌نگار "وظیفه‌ی اصلی روزنامه‌نگار درجستجو، نگارش و تحلیل ها تعهد به حقیقت است. با هر نتیجه ای که می‌تواند برای وی در پی داشته باشد، و این، حقی است که مردم برای دانستن دارند. "

این سایت در آستانه ۱۰۰ روزگی تحولات سیاسی ایران پس از انتخابات ریاست‌جمهوری دهم، آغاز به کار کرد. با آنکه فکر راه‌اندازی وب‌سایتی برای توجه به مسائل روزنامه‌نگاران ایرانی پیش از رویدادها وجود داشت، اما این تحولات به پردازش و پیاده‌سازی آن سرعت بخشید.

دور دوم فعالیت این سایت در خرداد ١٣٩٠ با تلاش روزنامه‌‌نگاران ایران در داخل کشور آغاز شده است.

خبرنگاران ایران بهرمند از همیاری گزارش‌گران بدون مرز است.

خبرنگاران ایران

  • Version imprimable de cet article Version imprimable
  • envoyer l'article par mail envoyer par mail

2 پيامهاى سخنگاه

پاسخ به اين مقاله

  • مجری سابق بی‌بی‌سی به اتهام تعرض گناهکار شناخته شد

    27 اردیبهشت 1393
    رادیو زمانه استوارت هال، مجری سابق بی بی سی، در یک مورد اتهام تعرض غیراخلاقی مجرم شناخته شد، اما دادگاه او را در مورد ۱۹ اتهام تعرض و تجاوز دیگر بی‌گناه دانست. به گزارش گاردین، مجری سابق بی‌بی‌سی که پیشتر نیز به جرم کودک‌آزاری محکوم شده است، در دادگاه روز جمعه ۱۶ مه (۲۶ اردیبهشت) نسبت به اتهام ۱۵ تجاوز و چهار مورد تعرض غیراخلاقی دیگر در دهه ۱۹۷۰ بی‌گناه شناخته شده است. استوارت هال ۸۴ ساله، در آغاز دادگاه‌های خویش در شهر پرستون، به تعرض به دختری ۱۳ ساله اعتراف کرد، اما همه دیگر اتهامات را بی‌اساس دانست. وی پس از شنیدن حکم دادگاه مبنی بر گناه‌کاری در این (...)