1 خرداد 1393

صدور قرار وثیقه برای سراج‌الدین میردامادی

1 خرداد 1393

رادیو زمانه

گیتی پورفاضل، وکیل مدافع سراج‌الدین میردامادی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب که هم‌اکنون زندانی است، از صدور قرار وثیقه برای موکلش توسط دادسرای زندان اوین خبر داد.

گیتی پورفاضل روز پنج‌شنبه یکم خردادماه به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران، ایرنا، گفت دادسرای اوین به سراج‌الدین میردامادی اجازه تماس تلفنی با خانواده‌اش را داده و موکلش در این تماس تلفنی که روز گذشته صورت گرفت خبر صدور قرار وثیقه را به خانواده‌اش گفته است.

وکیل مدافع سراج‌الدین میردامادی هنوز از میزان و مبلغ قرار وثیقه صادر شده اطلاعی ندارد و روز شنبه سوم خردادماه برای اطلاع از میزان و مبلغ قرار صادر شده به دادسرا مراجعه خواهد کرد.

پورفاضل چند روز پیش گفته بود که پرونده میردامادی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی رفته است.

سراج‌ا‌لدین میردامادی، از همکاران روزنامه‌های توقیف شده جهان اسلام، توس و حیات نو بود و با رادیو زمانه نیز همکاری کرده است.

پس از انتخابات اخیر ریاست جمهوری در ایران، مردادماه سال گذشته سراج‌ا‌لدین میردامادی همراه با همسرش از پاریس به ایران بازگشت و به‌هنگام ورود به «فرودگاه امام»، گذرنامه‌ هر دوی آن‌ها توقیف شد.

میردامادی روز ۲۸ آبان‌ماه (۱۹ نوامبر) در دادسرای اوین تفهیم اتهام شد.

وی متهم به «اقدام علیه امنیت ملی» شد و سپس سپاه پاسداران به اتهامات وی «اجتماع و تبانی» را اضافه کرد. میردامادی در این مدت با قرار کفالت آزاد بود.

سراج‌الدین میردامادی، پسر دایی آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، شنبه ۲۰ اردیبهشت‌ماه برای ادای پاره‌ای توضیحات به دادسرای اوین احضار شده بود که با مراجعه به این دادسرا بازداشت شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)