29 اردیبهشت 1393

محمد نوری زاد در شیراز بازداشت شد

29 اردیبهشت 1393

رادیو فردا

پایگاه خبری دراویش گنابادی، مجذوبان نور، از بازداشت محمد نوری‌زاد در پی دیدار با دروایش گنابادی و جمعی از فعالان مدنی در شهر شیراز خبر داده است.

این رسانه گزارش داده است که نیروهای امنیتی روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت، آقای نوری‌زاد را که «با اعلام قبلی» به حافظیه شیراز رفته بود، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کرده‌اند.

این گزارش به بازداشت چند ساعته جمعی از دراویش گنابادی و فعالان مدنی شهر شیراز نیز اشاره دارد که به منظور دیدار با محمد نوری‌زاد به حافظیه رفته بودند.

وبسایت مجذوبان نور می‌نویسد که آقای نوری‌زاد پس از حضور در مجموعه حافظیه و دیدار با شهروندان شیراز، قصد ملاقات با خانواده‌های فرشید یداللهی و امید بهروزی، دراویش گنابادی زندانی، را داشت که بازداشت شد.

محمد نوری‌زاد، مستندساز و مخالف سیاست‌های حکومت ایران، به تازگی در وبسایت شخصی خود نوشته بود که عازم شیراز است و دعوت کرده بود کسانی که تمایل دارند با او دیدار کنند٬ ساعت ۱۰ صبح دوشنبه در حافظیه باشند.

او نوشته بود که «کار خاصی» در شیراز ندارد و تنها «شوق دیدار حافظ» باعث سفر به شیراز شده است.

آقای نوری‌زاد منتقد سیاست‌های علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی، است و در نامه‌های متعدد سرگشاده‌ای خطاب به او، نسبت به وضعیت آزادی‌ها در کشور، فعالیت‌های اقتصادی سپاه، احکام قضایی علیه مخالفان سیاسی و حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران جنبش سبز، اعتراض کرده، امری که بارها منجر به بازداشت او شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)