29 اردیبهشت 1393

انتقاد فیروزآبادی از "رسانه‌های مرتبط با نظامیان"

29 اردیبهشت 1393

دویچه وله

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با انتقاد از تخریب و تضعیف دولت گفت، حتی رسانه‌هایی که به نوعی به نیروهای مسلح مرتبط‌‌اند خطا می‌کنند. او این رسانه‌ها را متهم کرد که برابر مشی و منویات رهبری حرکت نمی‌کنند.

سپاه پاسداران به ویژه ار سال ۸۸ فعالیت‌های رسانه‌ای خود را به شدت گسترش داد و در کنار راه‌اندازی شمار زیادی "خبرگزاری" و سایت خبری به تهیه و توزیع فیلم و پوستر و بنر نیز می‌پردازد.

رسانه‌های وابسته به سپاه در ماه‌های گذشته محل شدیدترین انتقادها به دولت حسن روحانی و حمله به مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ایران و توافق ژنو بوده‌اند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در اقدامی که تاکنون به این شکل سابقه نداشته، رسانه‌های منتقد دولت را به تشویش اذهان عمومی متهم کرده و می‌گوید حتی رسانه‌های مرتبط با نیروهای مسلح نیز در این کار دخالت دارند. او تهدید کرد که این رسانه‌ها "باید روش‌شان را اصلاح کنند والا ما با آن‌ها برخورد می‌کنیم."

هشدار به تخریب‌کنندگان دولت

به گزارش منابع خبری داخلی، حسن فیروزآبادی، دوشنبه ۲۹ اردیبهشت با اشاره به آنچه "نابسامانی رسانه‌ها و تحلیل‌ها" خوانده این وضعیت را ناشی از "نابسامانی احزاب و گروه‌های سیاسی در کشور" ارزیابی می‌کند.

او که در مراسم اعطای دانش‌نامه به دانش آموختگان دکتری دانشگاه عالی دفاع ملی سخنرانی می‌کرد، گفت: «بعضی اخبار بی‌ارزش و تفرقه‌انگیز هستند، بعضی‌ها هم شایعه، تهمت و بی‌مبنا هستند.»

فیروزآبادی در ادامه هشدار داد که "مدیران رسانه‌ها باید جلوگیری کنند از اخباری که موجب تشویش اذهان مردم، تضعیف دولت و تخریب برخی از اقدامات می‌شود." رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مورد خاصی اشاره نکرد، اما با توجه به افزایش انتقادها به مذاکره‌کنندگان هسته‌ای، به نظر می‌رسد این هشدار بی‌ارتباط با این گونه انتقادها نباشد.

انتشار خبرهای حساسیت‌برانگیز در باره "دستاوردهای نیروی هوافضای سپاه"، همزمان با سفر وزیر خارجه به وین برای شرکت در چهارمین دور از مذاکره با کشورهای ۱+۵ را می‌توان نمونه‌ای از تلاش برای "تخریب برخی اقدامات" تلقی کرد.

«باید به روحانی افتخار کنیم»

فیروزآبادی در بخش دیگری از اظهاراتش رهبر جمهوری اسلامی را "حضرت امام خامنه‌ای عزیز" خطاب کرد و گفت که او از دولت حسن روحانی "اقتصاد مقاومتی، پیشرفت کشور و استحکام ساخت درونی کشور" را مطالبه می‌کند.

فیروزآبادی تاکید کرد که اقتضای این مطالبه این است که "همه کسانی که به امام، انقلاب، رهبری و شهدا علاقه دارند" دستشان را به هم بدهند و این دولت را کمک کنند که بتواند در این شرایطی که همه دشمنان علیه ما بسیج شده‌اند کشور را پیش ببرد و پیروزی‌ها را تداوم ببخشد.

او با اشاره به فعالیت‌های روحانی در بیش از سه دهه گذشته و پیروزی او در انتخابات سال ۹۲ تصریح کرد: «ما باید به این رئیس‌جمهور افتخار کنیم و شکرگزار وجود ایشان باشیم و باید همه همت‌مان را بگذاریم در پشتیبانی دولت که بتواند در این شرایط حساس، کشتی کشور را پیش ببرد.»

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح پس از برگزاری مراسم تنفیذ رئیس دولت یازدهم نیز روحانی را شخصیتی "عالم، متدین، دانشمندی با دقت‌، حکمت، صبر، بسیار با تجربه و عمیق خواند و گفت: «هیچ مسئله سختی در نظام ما تاکنون پیش نیامده است که در آن مساله ایشان حضور نداشته باشد.»

مرکز حمله، "اتاق فکر سپاه"

یکی از حمله‌های اخیر به دولت پخش مستند جنجال‌برانگیز "من روحانی هستم" بوده که رد پای رسانه‌های وابسته به سپاه در تهیه و توزیع آن آشکار است.

تولید مستند یادشده توسط "گروه چندرسانه‌ای شفق"، انجام شده و "شبکه اجتماعی افسران" و موسسه "سفیر فیلم" در تکثیر و پخش آن همکاری کرده‌اند. این موسسه‌ها در شمار شبکه رسانه‌ای سپاه و بسیج محسوب می‌شوند.

رئیس جمهور ۲۳ اردیبهشت در مراسم بزرگداشت روز مددکاری گفت، اگر او و اعضای دولت وقت خود را صرف پاسخگویی به "تهمت‌هایی که هر روز از گوشه‌ای زده می‌شود" کنند، به اهداف بلندی چون مهار تورم و ایجاد اشتغال نخواهند رسید.

روحانی با بیان این که "صبرم در برابر شعار و تهمت زیاد است" گفت: «در کشور عده‌ای به نام این‌که باید در برابر قدرت‌ها و ابرقدرت‌ها بایستیم، جیب مردم را زدند و اموال مردم را غارت کردند.»

بسیاری از تحلیلگران معتقدند حمله رسانه‌های نزدیک به سپاه از روند مذاکرات هسته‌ای، به خاطر موقعیت شرکت‌ها و افراد وابسته به این نهاد است که با لغو تحریم‌ها احتمالا از دست می‌رود.

مصطفی تاجزاده، معاون پیشین وزیر کشور چند روز پیش از زندان اوین به روحانی هشدار داد که همه تخریب‌ها و حمله‌ی رسانه‌ها‌ی وابسته به سپاه پاسداران و شبکه‌های هزارنام اقتدارگراها به یک "اتاق فکر در سپاه" برمی‌گرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)