29 اردیبهشت 1393

گوشه‌ای از تهران به نام «استاد معتمدنژاد» شد

29 اردیبهشت 1393

میدان «جوانان» در منطقه‌ی 3 تهران به نام «دکتر کاظم معتمدنژاد» پدر علم ارتباطات در ایران نامگذاری شد.

به گزارش خبرنگار ایسنا، مراسم رونمایی از میدان دکتر معتمدنژاد با حضور احمد مسجدجامعی‌ - رییس شورای شهر تهران -،‌ گیل‌آبادی - مشاور شهردار -، مرتضی طلایی - نایب رییس شورای شهر تهران‌ -، هادی خانیکی‌، محمدمهدی فرقانی‌، مهدی محسنیان‌راد‌، علیرضا حسینی پاکدهی، از اساتید و شاگردان دکتر معتمدنژاد، وحید معتمدنژاد - برادر او - و جمعی از دانشجویان و اساتید دانشگاه علامه طباطبایی رونمایی شد.

در این مراسم، محمدمهدی فرقانی با بیان این‌که به یکی از آرزوهای دیرینه‌ی جامعه‌ی ارتباطات، جامه‌ی عمل پوشیده شد، اظهار کرد: این میدان، سال‌های سال، گام‌های دکتر معتمدنژاد را در خود دارد‌. من بارها گفته‌ام و باز هم می‌گویم که دکتر معتمدنژاد فقط یک استاد نبود، بلکه یک فرهنگ بود. ما از ایشان، شخصیت، اخلاق،‌ تواضع و فروتنی‌ آموختیم‌.

این استاد رشته‌ی ارتباطات ادامه داد: گرامیداشت نام ایشان، تحکیم‌کننده‌ی یک سنت حسنه است. سنتی که به ما می‌گوید، اگر دلسوز باشیم یادمان از خاطر نخواهد رفت.

وی با اشاره به حفظ ساختمان دانشکده‌ی علوم ارتباطات به‌عنوان یک میراث، تصریح کرد: از مسوولان می‌خواهم که دست در دست یکدیگر بدهند تا دانشگاه علوم ارتباطات ایران که میراث‌دار آموزش روزنامه‌نگاری است‌، به‌عنوان ساختمانی که یک تاریخچه را در خود دارد، حفظ شود. ساختمان علوم ارتباطات دانشکده‌ی علوم اجتماعی علامه طباطبایی یک تاریخ،‌ فرهنگ‌ و خاطره را دارد و امیدوارم زیر چرخ‌دنده‌های دنیای تجارت حذف نشود.

وحید معتمدنژاد نیز با اشاره به «روز جهانی ارتباطات» گفت: امسال «روز جهانی ارتباطات» بی هیچ ارتباطی از سوی پدر علم ارتباطات ایران برگزار شد.

پروفسور کاظم معتمدنژاد در سال 1313 در بیرجند متولد شد و 14 آذرماه 1392 در تهران درگذشت. او هم‌زمان با «روز دانشجو» - 16 آذرماه - در بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)