28 اردیبهشت 1393

درباره شادروان باقر ولی بیک/ ماشاءالله شمس‌الواعظین

28 اردیبهشت 1393

خبر بسیار کوتاه وشوک آور بود؛ چند ساعت پس از رسیدن از مسافرت به کردستان:باقر ولی بیک آخرین وموفق‌ترین مدیر عامل شرکت جامعه روز(ناشر روزنامه‌های جامعه ، توس، نشاط وعصر آزادگان)در لندن درگذشت.در حال رانندگی بودم که این خبر ناگوار به گوشم رسید.باقر ولی بیک از مبارزان بی‌سر وصدای دوره پهلوی ، از خدمتگزاران بی‌ادعای پس از انقلاب واز چهره‌های بی‌نام ونشان دوره اصلاحات در ایران و آخرین مدیر شرکت جامعه روز بود. دوره همکاری من با باقر ولی بیک اگرچه کوتاه ودر دوره دشوار اصلاحات بویژه در حوزه مطبوعات بود اما وجود او در پست مدیر عاملی شرکت جامعه روز به من آرامش میداد.بویژه پس از یک دوره پر کشمکش با جناب محسن سازگارا ومدیریت او در این مجموعه.

باقر ولی بیک یک شرکت بحران زده را به ساحل امن رساند.ولی بیک پس از بسته شدن فله‌ای مطبوعات از کوته بینی وماموریتهای آشکار وپنهان سعید مرتضوی در امان نماند و از خانه‌اش به زندان افکنده شد.در نهایت ولی بیک هجرت را به ماندن در کشور ترجیح داد وبه لندن رفت.در انگلستان نیز به کارهای مورد علاقه‌اش یعنی کار بی‌سر وصدای فرهنگی ادامه داد وسالی یکبار به میهن می آمد.همین چند ماه قبل در تهران باهم دیدار داشتیم.هیچ اثری از بیماری یاناراحتی در چهره‌اش ندیدم.اما سه هفته پیش بود که خبر بستری شدنش را در بیمارستان لندن دریافت کردم وهمین چند ساعت پیش بود که خبر پرکشیدنش را شنیدم.انالله وانا الیه راجعون. بدینوسیله در گذشت این انسان فرهیخته را به همه همکاران وخانواده محترمش تسلیت میگویم.روحش شاد و یادش گرامی باد.

منبع: فیس بووک نویسنده

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)