28 اردیبهشت 1393

وزیر فرهنگ و ارشاد از توقیف زودهنگام نشریات انتقاد کرد

28 اردیبهشت 1393

رادیو زمانه

علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران شنبه ۲۷ اردیبهشت، گفته توقیف آخرین راه برخورد با یک روزنامه است و تا جایی که می‌توان باید از توقیف نشریات جلوگیری کرد.

علی جنتی در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، ضمن انتقاد از «توقیف زودهنگام نشریات» افزود که برای حل مشکل باید از راه‌های دیگر از جمله گفت‌وگو وارد شد تا از تعطیلی روزنامه جلوگیری شود.

وی گفت: «به عنوان مثال در صورت بروز تخلف باید مدیر مسئول را به هیات نظارت بر مطبوعات فراخواند، به او تذکر داد و در نهایت او را برکنار کرد.»

به گفته جنتی «نباید فراموش کرد که توقیف به معنی بیکاری عده کثیری و از بین رفتن امنیت شغلی محسوب می‌شود.»

هفته گذشته نیز حسین انتظامی، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفته بود هیأت نظارت بر مطبوعات در حال بررسی طرحی است که به موجب آن چنانچه روزنامه‌ای تخلف کند، به جای آنکه بلافاصله توقیف شود، با تغییر مدیر مسئولش بتواند به انتشار خود ادامه دهد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)