27 اردیبهشت 1393

حکم پرونده مدیر عامل سابق ایرنا صادر شد

27 اردیبهشت 1393

حکم پرونده مدیر عامل سابق ایرنا که پیشتر در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی محاکمه شده بود، صادر شد.

به گزارش ایرنا، جلسه رسیدگی به اتهامات مدیرعامل سابق خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) 24 فروردین ماه امسال در شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار شد.

براساس این گزارش، اتهام نخست مدیرعامل سابق ایرنا درج مطلبی با عنوان «ساخت جکوزی در متروی تهران» با شکایت شرکت متروی تهران و اتهام دوم وی درج محکومیت متهمان پرونده قضات کهریزک در مرحله ای که افشای آن ممنوع بود، است.

درهر دو مورد اتهامی، مدیر عامل سابق ایرنا به عنوان صاحب امتیاز روزنامه ایران با اکثریت آرا مجرم شناخته شد و هیات منصفه وی را با اکثریت آرا مستحقق تخفیف در مجازات دانست.

در اتهام نخست از خبرنگار روزنامه ایران نیز شکایت شده بود که هیات منصفه وی را مجرم نشناخت.

در نهایت، شعبه 79 دادگاه کیفری استان تهران اقدام به صدور رای کرد که مدیر عامل سابق ایرنا در هر دو عنوان اتهامی محکوم و خبرنگار روزنامه ایران نیز تبرئه شده است.

مجید امیدی شهرکی در این باره گفت: هنوز حکم دادگاه ابلاغ نشده است و اطلاعی از جزئیات آن ندارم.

قاضی پرونده نیز در خصوص این پرونده گفت: رای صادر و به مدیر عامل سابق ایرنا ابلاغ خواهد شد.

او به نوع محکومیت هیچ اشاره ای نکرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)