27 اردیبهشت 1393

۹ هزار شماره روزنامه الاهرام بخاطر غلط تایپی جمع شد

27 اردیبهشت 1393

وجود یک اشتباه تایپی در عنوان مصاحبه روزنامه الاهرام مصر با "عبدالفتاح السیسی" موجب جمع آوری 9 هزار نسخه از این روزنامه شد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری آلمان نوشت: اشتباه تایپی در مصاحبه خبرنگار روزنامه الاهرام مصر با نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری این کشور مسئله ساز شد. رسانه های مصر امروز اعلام کردند به خاطر بروز این اشتباه تایپی، هزاران نسخه از روزنامه الاهرام جمع آوری شده است.

بر این اساس مصاحبه ای که این روزنامه با "عبدالفتاح السیسی" وزیر دفاع سابق مصر انجام داده با عنوان "السیسی برنامه جامعی برای مبارزه با فکر دارد" منتشر شده است. این در حالی است که در این عنوان کلمه "فکر" اشتباهی به جای "فقر" تایپ شده است.

این اشتباه فاحش موجب شد مسئولان الاهرام به سرعت دستور جمع آوری بیش از 9 هزار نسخه از روزنامه را صادر کنند. السیسی طی مصاحبه با الاهرام به تشریح برنامه های انتخاباتی خود پرداخته و اعلام کرده در صورت پیروزی در انتخابات، "مبارزه با فقر" در اولویت سیاست های دولتش طی 4 سال آینده خواهد بود.

مخالفان السیسی بر این باورند که وی از زمان به دست گرفتن سکان اداره کشور که با سرنگونی دولت "محمد مرسی" در جولای 2013 همراه بود ضمن سرکوب شدید جنبش اخوان المسلمین آزادی بیان را در کشور از بین برده است.

انتخابات مصر در حالی در روزهای پنجم و ششم خرداد برگزار می شود که "یوسف القرضاوی" رئیس تشکل موسوم به اتحادیه جهانی علمای مسلمان، از مصریها خواسته است به دلیل مشخص بودن نتایج این انتخابات، آن را تحریم کنند.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)