24 اردیبهشت 1393

تأکید معاون مطبوعاتی بر لزوم اقدام به بیمه خبرنگاران

24 اردیبهشت 1393

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: صاحبان رسانه‌ها نسبت به بیمه خبرنگاران اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، حسین انتظامی با اشاره به حادثه‌خیزی کشور ما، گفت: هرقدر بتوانیم در زمینه‌ی «خود امدادی» و توسعه‌ی این فرهنگ تلاش کنیم، از بروز هزینه‌های بعدی جلوگیری کرده‌ایم و بر همین اساس، فعالیت توأمان رسانه و هلال احمر بسیار جدی باید در دستور کار قرار گیرد.

او با اشاره به نظریه‌ی اقتصاد مقاومتی، ادامه داد: اقتصاد مقاومتی، مدیریت هزینه‌ها و فرصت‌سازی و مقاوم‌سازی پیکره اقتصاد و اجتماع است که می‌توان از ظرفیت رسانه‌ها در راستای تحقق این مهم استفاده کرد.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به سطح بالای جشنواره‌ی هلال و رسانه، اظهار کرد: مناسب بود که برای پیگیری این جشنواره با این سطح بالا، اطلاع‌رسانی دقیقی صورت می‌گرفت و شرکت‌کنندگان از قبل با هیئت داوران و نحوه‌ی داوری آشنا می‌شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که دولت نباید به حوزه‌ی بخش خصوصی وارد شود، گفت: دولت باید با تنظیم قواعد و مقررات وظایف حاکمیتی خود را انجام دهد.

انتظامی درباره‌ی بیمه‌ی خبرنگاران بیان کرد: در شکل غیراصولی دولت خیرخواهانه اقدام به بیمه کردن خبرنگاران می‌کرد که این حرکت عملا استقلال خبرنگاران را زیرسوال می‌برد، چراکه خبرنگاران وابسته به بنگاه رسانه‌ای خود هستند.

معاون مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که صبح امروز (چهارشنبه، 23 اردیبهشت‌ماه) در اختتامیه‌ی جشنواره‌ی «هلال و رسانه» سخن می‌گفت، با اشاره به ماده‌ی 46 قانون مطبوعات، ادامه داد: صاحبان رسانه باید نسبت به بیمه کردن خبرنگاران اقدام کنند و این حرکت علاوه بر استقلال خبرنگار، هویت او را شکل می‌دهد.

او با بیان اینکه در کشور ما بنا به دلایل بسیار مشخص شده است که خبرنگاران ثبات کاری ندارند، اظهار کرد: اگر رسانه‌ای همکاران خود را بیمه کند و حتا از سمت وزارت ارشاد هم نسبت به انجام این اقدام تشویق شده و بسته‌های حمایتی برای آنها در نظر بگیرد، علاوه بر توجه به جنبه‌های اخلاقی این عمل، به کارآفرینی نیز توجه شده است.

به گفته‌ی انتظامی، دولت به‌دنبال خصوصی‌سازی رسانه‌های وابسته به دولت با حفظ تفاخر آن‌هاست.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)