20 اردیبهشت 1393

آخرین وضعیت پرونده روزنامه‌های بهار و آسمان

20 اردیبهشت 1393

وکیل مدافع مدیران مسئول روزنامه های توقیف شده «بهار» و «آسمان» با تشریح آخرین وضعیت این دو روزنامه گفت: پرونده روزنامه آسمان برای محاکمه به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

جمال خندان در گفتگو با مهر، در خصوص آخرین وضعیت پرونده روزنامه آسمان اظهار داشت: پرونده روزنامه آسمان با صدور کیفرخواست به دادگاه فرستاده شد که امروز این پرونده برای رسیدگی به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد. روزنامه آسمان به دلیل چاپ مطلبی در خصوص حکم قصاص توقیف شده بود. وی درباره پرونده روزنامه بهار نیز گفت: با رای دادگاه اعتراض کرده ایم و پرونده برای رسیدگی به اعتراض ما به شعبه ۳۲ دیوان عالی کشور ارجاع شده است. ما در لایحه اعتراضی خود به اصل محکومیت اعتراض داشتیم.

پیش از این مدیر مسوول روزنامه بهار در مصاحبه ای اعلام کرد، دادگاه من را به ۹۱ روز حبس تعزیزی نیز محکوم کرده که به مدت دو سال تعلیق شده است.همچنین روزنامه ۶ ماه توقیف شده است.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • رزیتا لطفی رئیس بی‌بی‌سی فارسی شد

  22 دی 1394
  بی بی سی فارسی رزیتا لطفی، سردبیر خبر تلویزیون و رادیوی بی‌بی‌سی فارسی به عنوان رئیس جدید بخش فارسی بی‌بی‌سی انتخاب شده است و به زودی جای صادق صبا را می‌گیرد. خانم لطفی از سردبیرانی بود که در سال ۲۰۰۹ در راه اندازی شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی فارسی نقش داشت. او از روز بیست و پنجم ژانویه مسئولیت بخش فارسی را به عهده خواهد گرفت و جایگزین صادق صبا می‌شود که پس از بیش از بیست و پنج سال فعالیت در بی‌بی‌سی تصمیم گرفته از سمت خود کناره‌گیری کند و در پی چالش‌های دیگری برود. آقای صبا گفت: "ترک کردن سازمانی که از صمیم قلب به اهدافش اعتقاد دارم کار آسانی نیست، ولی وقت (...)
 • فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول، نوشته ای از مینو بدیعی

  22 دی 1394
  مینو بدیعی، روزنامه نگاری که سالها در روزنامه های مختلف قلم زده است، در یک پست فیس بوکی به ذکر ویژگی های فریدون صدیقی روزنامه نگار قدیمی پرداخته است. به گزارش خبرنگاران ایران، متن کامل این یادداشت فیس بوکی به شرح زیراست: فریدون صدیقی روزنامه نگاری برای تمامی فصول ساعت 5و 20 دقیقه بامداد است و حسی گنگ مرا از خواب پرانده تا از روزنامه نگار ، انسانی شریف ، مردی لایق و شرافتمند و صاحب روحی بزرگ و...همچون فریدون صدیقی بنویسم . این حرفها درمورد او اغراق نیست زیرا سالهای طولانی با او همکار بوده ام واز نزدیک دقایق روح او را لمس کرده ام . من حتی گاهی به این انسان (...)
 • هک شدن رمز آیفون در کمتر از ۱۷ ساعت

  9 دی 1394
  وب سایت الف :شرکت اپل همواره ادعا کرده است که آیفون یکی از قوی‌ترین و بهترین سیستم‌های ایمنی در جهان را دارد. ولی گزارش‌های جدی نشان می‌دهد که سیستم امنیتی این گوشی هوشمند هم به راحتی هک می‌شود. یک شهروند آمریکایی این هفته به دادگاه نیویورک شکایت کرد و در پرونده قضایی خود توضیح داد گوشی هوشمند‌ آیفون به راحتی هک می‌شود و اطلاعات او را به خطر می‌اندازد. او درخواست کرد که اپل می‌بایست هرچه سریع‌تر اقداماتی را در این زمینه انجام دهد. «دیوید بایوئر» پس از طرح این پرونده قضایی روشی را برای هک کردن آیفون بیان کرد که تا قبل از آن هیچ کس مطلع نبود. او گفت دستگاهی (...)