22 خرداد 1392

نگاهی به سایت های انتخاباتی کاندیداها -محمد غرضی

یک سایت انتخاباتی برای کاندیدایی که فکر می کند رئیس جمهور بشو نیست

22 خرداد 1392

خبرنگاران ایران -او تنها کاندیدایی است که فقط یک سایت انتخاباتی دارد . خودش را نه اصولگرا می داند و نه اصلاح طلب و به غیر از همه اینها برای نجات کشور آمده است ،ولی معتقد است رئیس جمهور بشو هم نیست. قصد کناره گیری از انتخابات را هم به نفع هیچکس ندارد. اوسید محمد غر ضی است .

وب سایتش با نام خودش به روز می شود و حاوی برنامه ها و عکسهای او در رادیو و تلویزیون دولتی ایران است .شعارش تشکیل دولت ضد تورمی و پایین آوردن قیمت ارز است . او تنها کاندیدایی بود که در مناظره های تلویزیونی حتی بدون یک برگ کاغذ مقابلش شرکت کرد و حرف از گرانی و تورم زد .در وب سایتش هم جز گزارش دیدارها و برنامه هایش در رادیو و تلویزیون و سفرها و دیدارهایش نقل قول و یا حتی عکسی از کسی نیاورده است در وب سایتش فقط خودش را می بینی و خودش و بر خلاف دیگر کاندیداهای ریاست جمهوری یازدهم ایران در وب سایت غرضی هیچ عکسی از رهبر ایران دیده نمی شود .

چند روز قبل وقتی به اتاق بازرگانی ایران رفت در جمع فعالان اقتصادی بخش خصوصی گفت :" من که رییس جمهور بشو نیستم، شورای نگهبان صلاحیتم را تایید کرده و فرصتی ایجاد شده در خدمت شما باشم و این آخرین دیدار ماست."

دروب سایت او مطلبی با عنوان درخواست جالب غرضی از خبرنگاران به چشم می خورد واین مساله به آن بر می گردد که او در نشستهایش وقتی نکته ای مهم به زعم خود می گوید به خبرنگاران تاکید می کند که آن را بنویسند این موضوع در وب سایت غرضی تیتر شده است .

سید محمد غرضی کیست؟

محمد غرضی در سال 1320، در اصفهان، متولد شد و پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در سال 1340 برای تحصیل در رشته الکترونیک وارد دانشگاه تهران شد و توانست با مدرک فوق لیسانس در رشته الکترونیک از این دانشگاه فارغ التحصیل شود. غرضی در سال ۱۳۴۶ برای یکسال ایران را به مقصد فرانسه ترک کرد تا در دوره های تخصصی انتقال و توزیع نیروی برق شرکت کند.

زندگی سیاسی محمد غرضی از سال 1353 یعنی سه سال پس از آنکه وی به دلیل مخالفت با رژیم شاه به زندان افتاد، آغاز شد و زمینه ای فراهم کرد تا وی در سال 1355 برای ادامه مبارزات سیاسی خود به نجف برود .

وی قبل از ترک کشور، به عضویت سازمان مجاهدین خلق ایران در آمد و از زمانیکه آیت الله خمینی عازم پاریس شد تا زمان بازگشت به وطن، او را همراهی کرد.

طی سالهای 1360 تا 1364 غرضی به عنوان وزیر نفت در کابینه میرحسن موسوی و در سالهای 1364 تا 1376 به عنوان وزیر پست و تلگراف و تلفن در کابینه هاشمی رفسنجانی ایفای نقش کرد.

وی نمایندگی دور اول مجلس شورای اسلامی، استانداری خوزستان، استانداری کردستان و فعالیت در سپاه پاسداران را در کارنامه کاری خود دارد .

هواداران غرضی در فیس بوک

او صفحه هوادارانی هم درفیس بوک دارد در صدر صفحه اش این جملات دیده می شود چه سخت است ملجا امید و آروزی یک ملت شدن؛رای ما یک کلام ، وزیر نفت امام.

شعاری که تو را یاد روزهایی می اندازد که میر حسین موسوی کاندیدای انتخابات سال 88 با شعار رای ما یک کلام نخست وزیر امام توسط هوادارانش همراهی می شد .این صفحه تا لحظه تنظیم این گزارش 1842 دوستدار دارد .

این جملات غرضی که این روزها پس از انصراف عارف و حداد عادل از انتخابات به زبان آورده به اشکال مختلف در صفحه هوادارانش در فیس بوک به چشم می خورد . وی گفته:« اگر نمی‌خواهید به صحنه بیایید از اول ثبت‌نام نکنید نه اینکه هم وقت مردم و هم صدا و سیما را بگیرید بعد به نفع دیگری کنار بروید. مگر رای مردم نفعی است؟ این نوع حرکات در جمهوری اسلامی خریدار ندارد.»

همانند سخنان و حرفهای غرضی که مدام در آن طنزی هویداست در این صفحه هم هواداران وی مدام با طنز مطالبی را به اشترک گذاشته اند . البته گاه خبرهای جدی هم در این صفحه به چشم می خورد .

سید محمد غرضی روز 24 خرداد ماه به همراه پنج کاندیدای ریاست جمهوری ایران در انتخابات به عنوان کاندیدا شرکت خواهد کرد.چرا که قصد کناره گبری به نفع هیچ کس را ندارد .

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • اعلام نتایج ریاست جمهوری تا واکنش ها در شبکه های اجتماعی و تهدید خبرنگاران ایرانی

  25 خرداد 1392

  خبرنگاران ایران-روزنگار ۲۵ خرداد ۱۳۹۲، حاوی مطالبی انتخاباتی با توجه به رویکرد رسانه های اینترنتی است. در این روزشمار فضای سایت های خبری و شبکه های اجتماعی بعد از اعلام نتایج نهایی آرا ریاست جمهوری بررسی و حاشیه های آنها منتشر شده است. خبری درباره انتخابات از باشگاه خبرنگاران که بلافاصله از روی سایت آن رسانه حذف شد مورد توجه قرار گرفته است و از سوی دیگر ادامه واکنش ها به تهدید علیه خانواده خبرنگاران بی بی سی بررسی شده است. این روزنگار همچنین به عکس منتشر شده در یک رسانه اصولگرا که روحانی و احمدی نژاد را در سال های دور در یک ائتلاف نشان می داد توحه کرده است.

 • هک شدن سایت های خبری تا تهدید خبرنگاران ایرانی و مشکلات خبرنگاران خارجی در آستانه انتخابات

  23 خرداد 1392

  خبرنگاران ایران-روزنگار ۲۳ خرداد ۱۳۹۲، حاوی مطالب انتخاباتی با رویکرد به رسانه هاست. در این روزنگار، حضور خبرنگاران خارجی برای پوشش انتخابات پیش رو بررسی می شود. تعداد این خبرنگاران با دوره قبل مقایسه می شود و نظر سازمان گزارشگران بدون مرز و واکنش کیهان به این حضور منتشر می شود. از سوی دیگر خبر هک شدن دسته جمعی چند سایت خبری در این روزنگار منتشر شده است. همچنین این روزها تهدید خانواده خبرنگاران ایرانی شاغل در رسانه های خارج از کشور بیشتر شده که در این روزنگار به آن پرداخته شده است. قطع شدن اینترنت و نظر مخابرات در این زمینه و هک شدن اکانت های گوگل کاربران ایرانی در روزهای نزدیک انتخابات هم بررسی می شود. آخرین نظرسنجی های انتخاباتی منتشر شده در سایت های خبری هم در این روزنگار آورده شده است.

 • خیابان های مملو از پوستر، فعالیت هواداران و حضور خبرنگاران خارجی

  23 خرداد 1392

  خبرنگاران ایران-آخرین روز تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری است. هر شش کاندیدا تنها تا هشت صبح روز پنج شنبه 23 خرداد فرصت تبلیغات دارند. در این تجمع های تبلیغاتی نیروی انتظامی همه مسیر ها را در کنترل داشت به گونه ای که مانع پیشروی هواداران روحانی به خیابان فاطمی شدند. همچنین خبرنگاران خارجی هم برای پوشش این تبلیغات حضور داشتند و لحظات آخرین روز تبلیغات ریاست جمهوری در ایران را ثبت میکردند. برخی از هواداران به محض دیدن این خبر نگاران می گفتند باید دید آیا همین خبرنگاران روز شنبه و بعد از برگزاری انتخابات هم اجازه مانور و فعالیت خواهند داشت یا خیر؟