2 اسفند 1388

با گذشت دوهفته بی‌خبری مشخص شد

نعیمه دوستدار زندانی بند ۲۰۹ اوین است

2 اسفند 1388

خبرنگاران: نعیمه دوستدار، شاعر، نويسنده و روزنامه نگار که روز 17 بهمن بازداشت شده در سومين تماس تلفني اش گفت که در زندان اوين نگه داري مي شود. تاکنون از مکان بازداشت اين نويسنده کودک و نوجوان خبري نبود.

نعيمه دوستدار روز ۱۷ بهمن بازداشت شد. دو تماس قبلي او در روزهاي ۱۸ و ۱۹ بهمن بوده، اما مشخص نبود که در کجا نگه داري مي شود. اتهام نعيمه دوستدار هنوز مشخص نيست.

نعيمه دوستدار نويسنده کتاب هاي ايوان خدا( حکايت هايي از زندگي امام رضا(ع))، در انتهاي کوچه پرنده(مجموعه شعر)، خيلي دلم مي خواست( مجموعه داستان) است. او سابقه هيچ گونه فعاليت سياسي يا عضويت در حزب هاي سياسي را ندارد.

دوستدار که فعاليت خود را با سروش نوجوان شروع کرده بود، تا به حال به عنوان سردبير و نويسنده با راديو فرهنگ، ماهنامه باران، سرويس فرهنگي و ادبي گروه مجلات همشهري، سرويس فرهنگي روزنامه جام جم و روزنامه تهران امروز همکاري داشته است.

در ماه هاي اخير نعيمه دوستدار با سرويس اجتماعي روزنامه جام جم همکاري مي کرد.

 • Version imprimable de cet article Version imprimable
 • envoyer l'article par mail envoyer par mail
 • از گشت ارشاد تا تبلیغات زیاد یک روزنامه دولتی و نبود نشریات محافظه کار

  23 آبان 1394

  خبرنگاران ایران- آنچه نمایشگاه مطبوعات امسال را از سالهای گذشته متمایز می‌کند، انصراف تعدادی از مطبوعات و خبرگزاری‌های جناح راست یا مخالف دولت است که پیش از برگزاری نمایشگاه مطبوعات اعلام کردند در آن حضور نخواهند یافت. وقتی در نمایشگاه مطبوعات امسال راه می‌روی خیلی زود نبود این نشریات را متوجه می‌شوی، خیلی‌ها معتقدند این رسانه‌ها و خبرنگارانشان وابسته به نهادهای امنیتی ایران هستند. آنها معمولاً با حضور در نمایشگاه و برگزاری نشستهای انتقادی و شعارهایی علیه دولت و یا در سال های ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد علیه آنچه" فتنه گران "می‌خوانند، فضایی متفاوت را در نمایشگاه به وجود می‌آوردند، فضایی رادیکال که معمولاً به ایجاد تنش بین گروه‌ها و رسانه های منتقد آنان نیز منجر می‌شد.

 • یک بررسی آماری: ایرانی‌ها از کجا خبر می‌گیرند

  11 آبان 1394

  خبرنگاران ایران-با همه‌گیر شدن اینترنت و مخصوصا اینترنت‌های همراه در ایران، دسترسی به منابع خبری آن‌لاین برای گرفتن اطلاعات سریع‌تر شده و آنها در صدر منابع خبری آن دسته از ایرانیانی قرار گرفته‌اند که فعالانه پیگیر اخبار و رویدادها هستند. قطعا در این میان، بعضی منابع خبری از منابع دیگر مراجعان بیشتری دارند و در اصطلاح پرترافیک‌تر هستند. در این گزارش سعی شده‌است براساس اطلاعاتی که سایت الکسا فراهم می‌کند، پرمراجع‌ترین سایت‌های خبری ایرانی معرفی شده و باهم مقایسه شوند.

 • برنده نوبل ادبیات تحصیلکرده مدرسه روزنامه نگاری است

  23 مهر 1394

  خبرنگاران ایران-می‌خواهید برنده نوبل ادبیات شوید؟ به مدرسه روزنامه‌نگاری مینسک در بلاروس بروید. شاهد از غیب رسید: سوتلانا الکسیویچ، برنده جایزه نوبل ادبیات سال 2015 است. مارتا باسلز از گاردین او را این‌طور معرفی می‌کند: «یک نویسنده بلاروس و کسی که کتاب‌های تاریخ شفاهی او صدای هزاران نفر را که موجب انفجار درونی اتحاد جماهیر شوروی شدند را ثبت کرده است.»کتاب‌هایش که به گفته خودش 10 سال طول کشید تا نوشته شوند، بر اساس گفتگوهایی است که با مردم انجام داده است. بیشتر این مردم زن و کودک هستند. کسانی که در بحران‌های دردناکی چون حمله اتحاد شوروی به افغانستان و نشت اورانیوم از نیروگاه اتمی چرنوبیل، زندگی می‌کردند.